W dniu 25 marca 2017 w Świdwinie odbył się już XXVII Halowy Turniej Piłki Nożnej Placówek Wychowawczych Województwa Zachodniopomorskiego im. Wujka Leszka o Puchar Starosty Świdwińskiego. Wspaniały turniej z wieloletnia tradycją i wysokim poziomem sportowym. Centrum Opieki nad Dzieckiem reprezentowane przez drużynę Sternik po raz trzeci z rzędu w historii tego znaczącego turnieju zdobyli tytuł Mistrza. Chłopcy dali z siebie wszystko zachowując postawę fair play i dobry humor.
Początki turnieju nie wróżyły wygranej, bowiem mimo miażdżącej przewagi naszej drużyny, podczas meczu z drużyną z Darłowa przegrali 0:1. Mimo odnowionego składu chłopcy pokazali charakter i umiejętności na wysokim poziomie a zawodnicy którzy wchodzili do pierwszego składu udowodnili, że warto na nich stawiać w niedalekiej przyszłości. Do końca zawodów reprezentacja z COD wygrała wszystkie mecze nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drużyna ze Szczecina pokonała w finale 3;0 bardzo dobrze grająca drużynę z MOW Polanów. Podczas zawodów w naszej reprezentacji zadebiutował Bartek lat 11 z „Domu na wzgórzu”. Najlepszym strzelcem turnieju był nasz zawodnik Mateusz z „Maciejkowej przystani”.
Ogromne gratulacje dla zawodników, trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe.