Uczniowski Klub Sportowy Sternik

Prezes Sławomir Kremer
Wiceprezes Rafał Krysiak
Sekretarz Wioletta Sompolińska

UKS Sternik Szczecin obejmuje swoimi działaniami dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, z problemami finansowymi, alkoholowymi, emocjonalnymi bądź psychicznymi. Organizuje czas wolny wychowankom placówek wsparcia dziennego oraz pobytu całodobowego na terenie miasta Szczecina, dba o ich wszechstronny rozwój psychofizyczny, organizuje treningi oraz zawody w różnych grupach wiekowych. Działalność UKS Sternik zapobiega procesowi demoralizacji młodzieży, wskazuje alternatywne formy spędzania czasu, uczy właściwych postaw społecznych, zasad zdrowej rywalizacji, pokazuje, że przez pracę nad sobą możliwe jest osiąganie sukcesów. Dzieci i młodzież z UKS Sternik zdobywają liczne nagrody na arenie ogólnopolskiej.

UKS Sternik jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Szczecin.

Dane teleadresowe

ul. Wszystkich Świętych 66
71-457 Szczecin

NIP 851-313-74-12
REGON 320940793
Tel. 601587386

Numer Konta

62 1090 2268 0000 0001 1536 5231

Wydarzenia

CAMP PIŁKARSKI W CZARNOCINIE

Dwudziestu wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem, zawodników kluby ,,Sternik” od 22 do 27 lipca wyruszyło na obóz piłkarski do Czarnocina. Chłopcy wraz z wykwalifikowanymi trenerami ,,zaszyli” się w malowniczo położonej wsi Czarnocin nad Zalewem Szczecińskim, by w odpowiednich warunkach szlifować swoje umiejętności piłkarskie i sprawność fizyczną. Obóz w Czarnocinie łączył to co dla fanów piłki […]

Mistrzostwa Świata 2019

Od 12-go do 14-go lipca w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Świata Domów Dziecka „Nadzieja na Mundial 2019”. W Reprezentacji Polski wystąpiło pięciu zawodników Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie - Sternik. To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki, jak również podtrzymanie tradycji piłkarskiej. Na mistrzostwach wystąpiło 29 drużyn z całego świata. Nasza reprezentacja znalazła się w […]

Rowerowy początek wakacji 2019

W pierwsze dni tak wyczekiwanych przez naszych podopiecznych wakacji, w Centrum Opieki nad Dzieckiem zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową na Kąpielisko Głębokie.

70-lecie Hutnika Szczecin

Podczas obchodów ,,70 lecia Hutnika Szczecin”, które odbyły się 22 czerwca na stadionie przy ulicy Nehringa 69, wychowankowie ,,Centrum Opieki nad Dzieckiem” w Szczecinie otrzymali pamiątkowe medale. 

MINI SZKOŁA PRZETRWANIA

Grupa 15 wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem wzięła udział w wyjątkowym obozie survivalowy nad pięknym jeziorem w Ińsku.

Sternik w Gorzowie Wielkopolskim

XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka „ Wszystkie Dzieci Są Nasze „ już za nami. Zawody odbyły się w piękne popołudnie 18 czerwca 2019.