Uczniowski Klub Sportowy Sternik

Prezes Sławomir Kremer
Wiceprezes Bartosz Jurkiewicz
Sekretarz Waldemar Paszkiewicz

UKS Sternik Szczecin obejmuje swoimi działaniami dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, z problemami finansowymi, alkoholowymi, emocjonalnymi bądź psychicznymi. Organizuje czas wolny wychowankom placówek wsparcia dziennego oraz pobytu całodobowego na terenie miasta Szczecina, dba o ich wszechstronny rozwój psychofizyczny, organizuje treningi oraz zawody w różnych grupach wiekowych. Działalność UKS Sternik zapobiega procesowi demoralizacji młodzieży, wskazuje alternatywne formy spędzania czasu, uczy właściwych postaw społecznych, zasad zdrowej rywalizacji, pokazuje, że przez pracę nad sobą możliwe jest osiąganie sukcesów. Dzieci i młodzież z UKS Sternik zdobywają liczne nagrody na arenie ogólnopolskiej.

UKS Sternik jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Szczecin.

Dane teleadresowe

ul. Wszystkich Świętych 66
71-457 Szczecin

NIP 851-313-74-12
REGON 320940793
Tel. 601587386

Numer Konta

62 1090 2268 0000 0001 1536 5231

Wydarzenia

,,TOP CHEF 2019”

8 lutego 2019 roku dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem uczestniczyły w kolejnej edycji konkursu kulinarnego ,,TOP CHEF”. W przygodzie kulinarnej wzięło udział dziewięć trzyosobowych drużyn.

Wycieczka na Lagunę

W dniu 31 stycznia odbył się wyjazd autokarem do aquaparku Laguna w Gryfinie. Była to jedna z wielu atrakcji feryjnych przygotowana dla wszystkich wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem.

Ferie na nartach

Podczas ferii zimowych dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem uczestniczyły w lekcjach jazdy na nartach i desce snowboardowej pod okiem instruktorów i trenerów z SKI PARK w Szczecinie.

FIFA 2019

Podczas ferii zimowych w Centrum Opieki nad Dzieckiem odbyły się rozgrywki w grę ,,FIFA’’- piłka nożna.

STERNIK MISTRZEM!!!

W sobotę 26.01.2019r. na boiskach pod balonem na stadionie Wisły Płock odbył się po raz IV turniej piłkarski dla dzieci z Domów Dziecka i Placówek Opiekuńczo Wychowawczych –FutboLOVE TUMY Płock 2019. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy ze STERNIKA!

Sala Tradycji STERNIKA

W grudniu 2018 roku rozpoczął się remont pomieszczenia przeznaczonego na salę tradycji klubu uczniowskiego Sternik w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Prace wykonywane są przez samych zawodników Sternika z Osówki, Maciejkowej Przystani oraz Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego.