Zapraszam grupy z Placówek Wsparcia Dziennego do udziału w zajęciach komputerowych.

Dla ułatwienia uczestnictwa w warsztatach przygotowaliśmy odrębne bloki tematyczne, które możemy realizować podczas pojedynczych zajęć. Jedne zajęcia trwać będą 3 godziny zegarowe (4 h lekcyjne) i stanowią całość. Grupa może wybrać sobie jeden, dwa, trzy lub więcej interesujących tematów, albo wychowankowie z danej placówki mogą podzielić się na dwie grupy w zależności od zainteresowania poszczególnymi zagadnieniami.

Pracownia komputerowa mieści się w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie, ul. Wszystkich Świętych 66 i tutaj musicie dojechać ale temat, termin i porę zajęć wybieracie sami a my się dostosujemy do Waszych potrzeb!

Poniżej przedstawiam zaproponowane przez Trenerki prowadzące zajęcia BLOKI TEMATYCZNE ale jeśli jesteście spragnieni wiedzy z innego zakresu zgłoście to – prowadzące są otwarte i z pewnością opracują interesujący Was temat.

1. Zajęcia z podstaw programowania ( 4h lekcyjne)

Na zajęciach poznamy podstawy programowania.
Korzystając z programu Scratch nauczymy się czym są algorytmy za pomocą edukacyjnego języka obiektowego, stworzymy duszki i scenerię, następnie nauczymy się poruszać awatarem po scenerii, stworzymy interaktywną animację –  duszki będą się ze sobą rozmawiać, a także stworzymy prostą grę.

2. Zajęcia z pakietu biurowego Google (4h lekcyjne)

Nauczymy się obsługiwać programy Google takie jak dokumenty, arkusze, prezentacje. Pakiet Google to rozbudowana platforma do komunikacji wewnątrz zespołów i poza nimi, tworzenia i udostępniania dokumentów, przechowywania plików oraz zarządzania sobą w czasie. Dowiemy się czym jest praca w chmurze. Nauczymy się pracy w jednym dokumencie z kilku komputerów jednocześnie, czyli tworzenia projektu grupowego bez konieczności wychodzenia z domu.

3. Zajęcia z grafiki komputerowej (4h lekcyjne)

Na zajęciach nauczymy się obróbki zdjęć za pomocą darmowego programu GIMP, który jest bardzo rozbudowany i oferuje wiele zaawansowanych funkcji, dostępnych w płatnym programie Adobe Photoshop. Poznamy w jaki sposób usuwać niechciane obiekty, nauczymy się w jaki sposób modyfikować sylwetki, w jaki sposób pokolorować czarno-białe zdjęcia z wykorzystaniem warstw, stworzymy projekt graficzny, np. logo.

4. Zajęcia fotograficzno-graficzne (4h lekcyjne)

Na zajęciach najpierw zrobisz zdjęcia aparatem cyfrowym, poznasz podstawy pracy w pomieszczeniach i w plenerze. Poznasz proste triki na kadrowanie zdjęć i ustawienie osoby pozującej. Następnie wybierzemy najlepsze zdjęcia i obrobisz je w prostym programie graficznym.  Z zajęć wyjdziesz z podstawowymi umiejętnościami z zakresu fotografowania i obróbki zdjęć.

5. Zajęcia graficzne (4h lekcyjne)

Na  zajęciach dowiesz się jakie są rodzaje grafiki i czym się różnią. Następnie poznasz prosty program komputerowy, w którym stworzysz plakat, infografikę, a nawet prosty film! Z zajęć wyjdziesz z podstawową umiejętnością tworzenia prostych grafik komputerowych.

6. Zajęcia tworzenia stron www (4h lekcyjne)

Na zajęciach poznasz prosty sposób na stworzenie działającej strony internetowej. Jeśli masz pomysł na działanie w sieci, chcesz pisać bloga  albo tworzyć ogólnie treści internetowe, te zajęcia są dla Ciebie!

 

ZAPRASZAM I CZEKAM NA ZGŁOSZENIA!

można je wysyłać mailowo (scany) na adres arokita-zeluk@cod.szczecin.pl lub składać w sekretariacie Centrum Opieki nad Dzieckiem bądź bezpośrednio u mnie

WARSZTATY KOMPUTEROWE – karta zgłoszenia grupy
WARSZTATY KOMPUTEROWE – Oświadczenie opiekuna kandydata do warsztatów komputerowych

Przypominamy, że projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn. Jesteśmy dostępni dla osób z niepełnosprawnościami, które na każdym etapie mogą zgłaszać indywidualne potrzeby.