07.05.2023r. wychowankowie z Centrum Opieki nad Dzieckiem udali się
wraz z wychowawcami do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, aby podziwiać występy w rodzinnym talent show – Edu Virtuoso V.

6 rodzin wyłonionych wcześniej w castingu prezentowało swoje umiejętności w Sali symfonicznej przy udziale Orkiestry Symfonicznej szczecińskiej Filharmonii. Przy wyborze repertuaru uczestnicy korzystali z utworów zamieszczonych na płytach „I żyli długo i w Szczecinie” cz. 1 i 2 będącymi kompozycjami Mateusza Czarnowskiego. Piosenki o lokalnych miejscach, potrawach, przyrodzie były ciekawym przedstawieniem naszego miasta.

W przerwie muzycznego spotkania publiczność mogła oddać głos na swoich ulubieńców. Po podliczeniu głosów okazało się, że Nagrodę Publiczności zdobyła rodzina Witkowskich, która zaśpiewała piosenkę „Pierwszy dzień”. Wzruszający utwór, opowiadający o przyjeździe do zniszczonego przez wojnę Szczecina wykonała grająca na skrzypcach Kaja i jej rodzice.

Po reakcjach na każdy z występów można mniemać, że nasze dzieci niedzielne popołudnie spędziły naprawdę bardzo udanie. Odpowiednio na ich twarzach malował się zachwyt, śmiech, ale też wzruszenie. Wykazały się wysoką kulturą, miejsce do tego zobowiązywało. Były skupione, oklaskiwały każdą z rodzin.

Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w koncercie 😊