Wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie już po raz kolejny chętnie wzięły udział w X Biegu „Policz się z cukrzycą” w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Maraton uliczny były podzielony na dwie grupy wiekowe – pierwsza do 12 roku życia i druga Open. W młodszej grupie pierwsze miejsce zajął nasz Bartek a na trzecim miejscu uplasował się jego brat Jakub obydwoje trenujący w Sterniku. Wielkie gratulacje dla Kacpra który ukończył maraton w drugiej dziesiątce, bieg odbywał się na dystansie 500m.

W kategorii starszej dystans wynosił już ponad 3000 metrów, a najlepiej z naszych reprezentantów pobiegł Patryk  –12 lokata i Rayan – 21 lokata.
Podczas całej imprezy dzieci mogły oglądać wiele wspaniałych pokazów i występów artystycznych oraz wsparły finansowo  28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie wrzucając drobne sumy do puszek WOŚP.