W miesiącach październik – grudzień 2018 roku wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego pod przewodnictwem wychowawczyni Agnieszki Chułek mieli ogromną przyjemność wziąć udział w wydarzeniu „Wnosimy radość do Domu Smutku”.

Było to niezwykłe wydarzenie wspierające mieszkańców Schroniska dla Osób Bezdomnych Chorych Somatycznie w Szczecinie. To miejsce jest niezwykłe z wielu powodów, ale najważniejszym z nich są jego mieszkańcy – ludzie chorzy, w zdecydowanej większości w wieku późnej dorosłości, bezdomni, niezwykle samotni i wdzięczni za każdą świadomie poświęconą im minutę uwagi, kontaktu, rozmowy…
Tegoroczna odsłona zimowa byłą już czwartą akcją organizowana w Domu Smutku w przeciągu dwóch ostatnich lat.
Akcja miała kilka etapów, w kilku z nich z przyjemnością wzięły udział nasze dzieci:
Etap 1 „Książka pełna radości” – zebraliśmy książki już przeczytane, niepotrzebne i wspólnie zawieźliśmy je do Świetlicy Środowiskowej Caritas przy ul. Królowej Korony. Zostały one dostarczone do schroniskowej biblioteczki.
Etap 2 „Drugie życie Waszych ubrań”- zebraliśmy ubrania, z których nie korzystamy już, a ich stan nadaje się do noszenia i zawieźliśmy do Schroniska.
Etap 3 „Kartka pełna radości” – to już mała, piękna tradycja polegająca na tym, że dzieci tworzą dla każdego mieszkańca imienną kartkę z życzeniami. Zrobiliśmy piękne kartki i wypisaliśmy życzenia według własnego pomysłu, niejeden mieszkaniec wzruszył się do łez czytając nasze życzenia.
Etap 4 „Poczęstunek pełen radości”- przygotowaliśmy wspólnie kilka ciast oraz pierniczki, co sprawiło nam wiele radości i wspólnie zawieźliśmy je dla potrzebujących.

Była to piękna akcja, w której mogliśmy otworzyć nasze serca na potrzeby innych, poczuć empatię, współczucie, pomóc pięknie przeżyć okres świąteczny najbardziej potrzebującym.

To doświadczenie nauczyło nas poświęcenia, współodczuwania, radości z pracy na rzecz innych, słabszych i bardziej potrzebujących.

Dziękujemy! Teraz wiemy, ze razem możemy wszystko!!!