Tak właśnie wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci z Czesławem Mikołajczykiem. Kucharzem z hotelu Courtyard By Mariott Szczecin. Były pozytywne emocje, moc atrakcji i pyszne dania.

Zajęcia kulinarne dla dzieci są doskonałym czasem na poznawanie świata oraz uczenia się pracy w zespole. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie przygotowanych posiłków. Dzięki Panu Czesławowi który poświecił wiele czasu dla wychowanków placówki „Tęczowy domek”, „Maciejkowa przystań” i „Pod platanami” dzieci mogły poznać różne tajemnice kuchni, przygotować samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnie i fantazje. Na początku dzieci samodzielnie przygotowały bułki do burgerów, następnie wykonały kręcone frytki i zapanierowały kurczaka a’la kfc. W międzyczasie dzieci tworzyły ozdoby z kruchego ciasta na słodki stół. Teraz czas na smażenie frytek i kurczaka. Jak przy każdych warsztatach kulinarnych ważne jest bezpieczeństwo. Wiec za smażenie tych pyszności wziął się nasz kucharz Pan Czesław. Kiedy już wszystko zostało usmażone, dzieci indywidualnie tworzyły swojego burgera według swoich preferencji. Do wyboru mnóstwo dodatków i sos. Burgery szybko znikły z talerzy, a na twarzach dzieci pozostał uśmiech. Teraz czas na magię! Pan Czesław rozłożył ceratę a na niej pyszności- kopuły czekoladowe, ciastka cygaretkowe, muffinki czekoladowe, kawior limonkowy, oraz mnóstwo owoców takich jak: pitahaja, papaja, marakuja, piklowany korzeń lotosu, złote kiwi, karambola, złota gruszka nashi, flaszowiec peruwiański. Dodatkiem do tych pysznych słodkości i owoców był ciekły azot za pomocą którego Pan Kucharz wyczarował pyszny sorbet z pieczonych jabłek, maliny i pomarańcze….. 

To były wspaniałe warsztaty, jeszcze raz dziękujemy Panu Czesławowi oraz firmom które zasponsorowały ta imprezę: FusionGusto, hotel Courtyard By Mariott Szczecin oraz Pani Agnieszce za mnóstwo puzzli!:)