W tym roku wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego wybrali się na kolonię do Czaplinka.

Zamieszkaliśmy w cudownym Ośrodku Wypoczynkowym DRAWTUR, w pięknych pokojach z widokiem na Jezioro Drawsko, mieliśmy do niego niespełna sto metrów. Do dyspozycji w ośrodku mieliśmy własną plażę, stołówkę nad samym jeziorem, boiska do piłki nożnej, siatkówki, tenisa, rowerki wodne, salę multimedialną do zajęć i oglądania filmów oraz piękną salę klubową, w której urządziliśmy dyskotekę.

Najważniejsze, że dopisała nam pogoda! Było słonko i upał 🙂

Codziennie się kapaliśmy, spacerowaliśmy nad samym jeziorem do miasta.

Odwiedziliśmy również Park Linowy Linolandię – było to nie lada wyzwanie – każdy z nas pokonał swoje lęki i zdobył trasy na miarę swoich możliwości.

Byliśmy również w pradawnej wiosce SŁAWOGRODZIE, gdzie poznaliśmy historię powstania państwa polskiego – Mieszka I i Dobrawy. Bawiliśmy się w gry i zabawy plebejskie – drewniane kręgle, strzelanie z łuku, chodzenie na szczudłach. Było tam wiele zabawy!

Nie ominął nas rejs statkiem – było to piękne przeżycie – pływaliśmy po tym pięknym wielkim Jeziorze Drawskim a pan kapitan opowiadał nam wodne przygody.

Wybraliśmy też piękne kartki pocztowe z widokiem Czaplinka i napisaliśmy życzenia dla swoich bliskich, sami wrzucaliśmy własne kartki do skrzynki pocztowej!

To był piękny wyjazd! Wypoczęliśmy i jesteśmy gotowi na nowe szkolne wyzwania!