W niedzielę, 26 stycznia br., wybraliśmy się do galerii „Tworzę się!” na niezwykłą wystawę pt. „Dzieła sztuki na chwileczkę”. O oryginalności tej wystawy przekonaliśmy się już od wejścia, kiedy to powitały nas… dwie żyrafy 🙂 Od razu poczuliśmy, że jest to miejsce przyjazne dzieciom.

Dochodzący nas z wnętrza gwar i śmiech oznaczał tylko jedno: to przestrzeń, w której można zaszaleć! 😉 Tytuł wystawy stał się dla nas jasny, kiedy okazało się, że to my możemy przeobrażać się w swoiste dzieła sztuki. Wprawdzie na chwileczkę, ale za to – w jakie chcemy.

Możemy również upodabniać się do postaci z obrazu sławnego malarza lub próbować odzwierciedlić rzeźbę znanego artysty. Zainspirowani wystrojem wnętrza, panującą w nim atmosferą oraz wyposażeniem garderoby, szybko włączyliśmy się w tę niezwykłą zabawę „tworzenia się”. Wzięliśmy również udział w kilku konkursach, uzyskując w nich całkiem dobre wyniki 🙂 Galeria „Tworzę się!” to znakomita przestrzeń artystyczno – edukacyjna dla dzieciaków, z niecierpliwością czekamy na jej kolejną odsłonę.