W ,,Tęczowym Domku,, od początku miesiąca wprawiamy się w Świąteczny nastrój. Słychać u nas radosne piosenki o zimie, świętach i Mikołaju, wystrój domu również przypomina nam, że niebawem obchodzimy najpiękniejsze Święta w roku.

Pewnej chłodnej nocy postanowiliśmy wspólnie upiec świąteczne pierniki. Były to jednak wyjątkowe pierniczki ,miał być to podarunek i podziękowanie  od dzieci dla naszych cudownych sponsorów ,dzięki którym dzieci w ,,Tęczowym Domku’’ znajdą w tym roku pod choinką wspaniałe prezenty. Ochoczo zabraliśmy się do pracy , dzieci dzielnie pomagały,  wsypywały mąkę, mieszały składniki i wygniatały ciasto. Najtrudniejsze okazało się wałkowanie ciasta ,jednak wspólnymi siłami poradziliśmy sobie na medal.

Tak spodobały nam się wyczyny w kuchni, że któregoś popołudnia wzięliśmy się za robienie ciasteczek maślanych. Przy okazji przypomnieliśmy sobie o idei świąt Bożego Narodzenia , porozmawialiśmy o symbolach i tradycjach świątecznych. Dzieci wysłuchały również legendy o słynnych ,,Toruńskich Katarzynkach,,  i spróbowały tego przysmaku. Kreatywności naszych kuchcików nie było końca. Powstały nawet zielone ciasteczka oraz cynamonowe kruche herbatniczki. Ukoronowaniem naszej pracy było dekorowanie wypieków, to sprawiło dzieciom największą frajdę….(a może jedzenie kolorowych posypek i zlizywanie roztopionej czekolady?).

Nie zapomnieliśmy również o higienie rąk, bezpieczeństwie podczas przygotowywania wypieków oraz o posprzątaniu stanowiska pracy.

Wspólnie spędzony czas, współpraca i duma z wykonanej pracy oraz radość dzielenia się była dla wszystkich bardzo pozytywnym doświadczeniem. Raz jeszcze chcemy serdecznie podziękować sponsorom i darczyńcom za wsparcie.

Wychowankowie i kadra ,,Tęczowego Domku,, życzą wszystkim wspaniałych Świąt pełnych spokoju i miłej atmosfery.