W sylwestrowe popołudnie wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego wybrali się do restauracji Bollywood.

Od 2015 roku realizujemy projekt „Inne kultury, inny świat”. Celem tego projektu jest pokazanie różnych tradycji witania Nowego Roku w różnych krajach całego świata. Pośrednim celem tego przedsięwzięcia jest uzyskanie większej tożsamości i przynależności grupowej dzieci, jak również pokazanie atrakcyjnej i aktywnej formy spędzania czasu wolnego połączonej z kultywowaniem tradycji witania Nowego Roku i żegnania starego w odmiennej kulturze. Dodatkowo dzieci w warunkach praktycznych ćwiczą kulturalne zachowanie i wprowadzają w życie zasady savoir-vivre. Założeniem projektu jest spędzenie Sylwestra w stylu wybranego kraju – obejrzenie prezentacji, rozmowa kierowana na temat tradycji, zwłaszcza noworocznych oraz ogólnej charakterystyki danego kraju. Na końcu spędzenie Sylwestrowego południa w wybranej restauracji kosztując tradycyjnych potraw.  I tak świętowaliśmy Chiński Nowy Rok 2015 w restauracji „Jin Du”, Grecki Sylwester 2016 w restauracji „El Greco”, Sylwester w Meksyku 2017 w restauracji „Iguana”, Litewski Sylwester w 2018 w restauracji „Dom Litewski”.

W tym roku próbowaliśmy tradycyjnych specjałów kuchni indyjskiej.

To było ciekawe przeżycie, nie wszystko i wszystkim do końca smakowało, ale były to nowe ciekawe smaki i potrawy. Szczególnie do gustu przypadły nam krewetki w różnych wydaniach!