Pierwszego dnia pobytu w Gliwicach mieliśmy możliwość zwiedzania Palmiarni Miejskiej, co było wspaniałym przeżyciem. Nocowaliśmy w przepięknym Hotelu Qubus w Gliwicach. Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem już o 6:30 rano aby na godzinę 8 zameldować się na hali sportowej „Jasna 31” w Gliwicach. Turniej rozpoczęliśmy jako pierwsi mierząc się z drużyną z Lublina ubiegłorocznego Mistrza Polski w Futsalu. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, z którego wyszliśmy jako zwycięzcy – wygraliśmy 1:0. Sternik był w grupie ”śmierci”. Kolejne mecze w grupie zawodnicy ze Szczecina rozegrali jak zawodowcy i awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów. W czasie zawodów można było zobaczyć Reprezentację Artystów Polskich: Maciej Szczęsny, Jarosław Jakimowicz, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Rafał Maserak, Krzysztof Wieszczek, Tomasz Schimscheiner, Wojciech Sikora, Piotr Świerczewski oraz tenor Adam Sobierajski. Przeciwnikami była Reprezentacja Polski Futsalu „Moskwa 2001”, a w jej składzie m.in. Łukasz Bałuszyński, Janusz Bodzioch, Marek Pszonak, Grzegorz Filipczyk oraz Anna Szymańska, bramkarka reprezentacji Polski kobiet.
W ćwierćfinale Sternik pokonał drużynę z Komarna, a w półfinale drużynę z Włocławka. W finale spotkaliśmy się z drużyną z Kłobucka z którą wielokrotnie grywaliśmy w finałach z naprzemiennym szczęściem. W meczu chłopcy ze Szczecina oddali całe serce na parkiecie ale to nie wystarczyło, w rezultacie więcej ziemnej krwi zachowali zawodnicy z Kłobucka i wygrali 1:0. W wielkim finale reprezentacji ze Szczecina zabrakło trochę szczęścia i musieliśmy uznać wyższość Kłobucka.
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został kaptan Sternika Dominik. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w Futsalu to wielki sukces dla naszych młodych sportowców.