Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju Dziecka SENSE wprowadziło nas w świat autyzmu poprzez wykłady, filmy i doświadczenia sensoryczne. Staraliśmy się zrozumieć czym jest autyzm, jakie są fakty i mity o autyzmie jak zachować się wobec osób z autyzmem. Mogliśmy „założyć okulary na autyzm” – poczuć, jak odbiera świat swoimi zmysłami osoba autystyczna.
W „ Niebieskiej Loterii” można było wylosować odblask, koszulkę, długopis lub smycz, a na pewno każdy został obdarowany niebieską, słodką krówką.
Nie zabrakło atrakcji ruchowych. Można było wspinać się na ściance lub skakać w okolicznościowe „klasy”. Ci, którzy poczuli zmęczenie, mogli odpocząć i posilić się w Blue Cafe. Niebieskie słodkości przygotowane przez rodziców i życzliwych sponsorów dodawały energii i sprzyjały wspólnym pogawędkom przy kawiarnianych stolikach.
Jednym z głównych wydarzeń tego dnia było utworzenie żywego napisu i pomachanie niebieskimi chorągiewkami. Na każdej z nich można było zobaczyć pieczątkę Dnia Autyzmu. A po południu, na zakończenie imprezy wypuściliśmy niebieskie balony do nieba!
W tym dniu byliśmy razem… RAZEM DLA AUTYZMU!