“ Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego ”

ul. Wszystkich Świętych 66
71-457 Szczecin
sekretariat@cod.szczecin.pl
91 431-58-91 wew. 24

Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego działa w strukturze Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie Zadaniem Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego jest prowadzenie działalności opiekuńczo-wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych i zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu miasta Szczecin. Naszymi wychowankami są dzieci w wieku od 5 lat do 18 lat. Przyjmowane do Placówki są na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego  w Szczecinie lub wniosku opiekuna prawnego. Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego inspiruje się ideą połączenia trzech funkcji: wychowania, rozwoju społecznego i terapii. Dzięki temu wychowanie uzyskuje nową dynamikę wykorzystywaną przez wychowawców a dzięki socjoterapii i terapii psychologicznej wychodzi ze wstydliwych zakamarków i dociera do dzieci oraz ich rodziców. Specjaliści i wychowawcy zatrudnieni w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego postawili sobie cel wymyślanie i skuteczne realizowanie pomysłów dla dzieci i młodzieży. Opiekowanie się nimi, uczenie ich, bawienie się z nimi, organizowanie im czasu wolnego, ale też wymaganie – zaangażowania, myślenia, współdziałania.

 

Wydarzenia

Kręgle z przyjaciółmi

11 czerwca 2019 roku wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego zostali zaproszeni przez „starych znajomych” z Gimnazjum w Przecławiu na wspólne granie w kręgle.

„Maraton makulaturowy”

Od dnia 1 października 2018 r. do końca maja 2019 r. wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w konkursie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Maraton Makulatu

Dzień Czekolady w SPWD

W dniu 19 kwietnia w ramach wyjścia kulturalnego wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego świętowali Dzień Czekolady w pijalni czekolady "WEDEL".

SPWD kulturalnie w „Muzeum po zmroku”

W dniu 31 maja 2019 wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego wybrali się do galerii sztuki dla dzieci i młodzieży „TWORZĘ SIĘ” na wystawę „Muzeum po zmroku”.

Warsztaty plastyczne na Dzień Matki

W dniu 24 maja pani Agniesia przygotowała dla wychowanków warsztaty plastyczne, na których mogli wykonać piękne laurki dla swoim mam.

WIDELCEM PO MAPIE – JEDZENIE W HAREMIE

Widelcem po mapie to autorski program warsztatów kulinarnych stworzony prze Agnieszkę Chułek, jest to kontynuacja programu ZAMIESZANIE.