Wakacje zaczęliśmy od spotkania z miłymi paniami z sanepidu oraz policji. Panie mówiły nam jak mamy bezpiecznie spędzać wakacyjny czas, ostrzegały przed zagrożeniami związanymi z narkotykami i dopalaczami oraz innymi używkami. Była pogadanka oraz bardzo ciekawa prezentacja, dała nam wiele do myślenia!

Gdy tylko pogoda dopisywała chodziliśmy nad nasze ulubione Jezioro Głębokie, pływaliśmy, bawiliśmy się na piasku oraz pobliskim placu zabaw.

Podczas wakacji odchodziliśmy Dzień Psa – odwiedziła nas nasza znajoma Mia, bawiliśmy się wspólnie na boisku.

Odwiedziliśmy również, jak co roku, jedno z naszym ulubionych miejsc – gospodarstwo agroturystyczne w Smętowicach, – mogliśmy tam obejrzeć lamy, alpaki, kucyki, osiołki, małpki, kangury, pawie oraz kury i koguty. Bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw, a na końcu zjedliśmy kiełbaski z ogniska.

Świętowaliśmy 74 urodziny Szczecina, z tej okazji poznaliśmy historię Szczecina, a na warsztatach plastycznych wykonaliśmy laurki dla Szczecina, każdy z nas życzył wszystkiego co najpiękniejsze naszemu wspaniałemu miastu.

We wtorkowe południe odwiedziliśmy Muzeum Techniki, niektórzy z nas byli tam pierwszy raz i byli zafascynowani starymi pojazdami.

Mieliśmy również ogromną przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym organizowanym przez pana Sławka w Toys Garden Dziewoklicz, oprócz kajaków, skakaliśmy na wielkiej poduszce, graliśmy w minigolfa, bawiliśmy się na placu zabaw, a na końcu zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

W końcu mogliśmy też powtórzyć wspaniałą przygodę na Laser Tag, rywalizacja, adrenalina, super zabawa to to, co lubimy najbardziej. Poskakaliśmy również w parku trampolin Jump Szczecin.

Mieliśmy gości z Fundacja Kamienica1 – zorganizowali nam warsztaty z dronami. Konstruowaliśmy makietę Szczecina a później oglądaliśmy z góry i nagrywaliśmy za pomocą dronów. Fantastyczna zabawa.

Pierwszy raz odwiedziliśmy Zakład Hodowli Ptaków Użytkowych i Ozdobnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Mogliśmy z bliska obejrzeć emu a pani kierownik Zakładu prof. dr hab. Danuta Szczerbińska opowiadała o życiu, zwyczajach, specyfice hodowli emu. To była ciekawa przygoda.

Pani Agniesia regularnie organizowała nam warsztaty kulinarne – poznawaliśmy kuchnie z różnych stron świata, między innymi był Dzień z kulturą Wschodu „Czy Indianie są z Indii” – samodzielnie przygotowaliśmy i zjedliśmy pierożki samosa, pakorę z kalafiora i brokuła, carry i placek papadam. To był inny, ciekawy smak!

To był fantastyczny, pełen wrażeń miesiąc!