W dn. 05-10.08.2023r. odbył się obóz sportowy w Czarnocinie. Jego uczestnikami byli wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem, którzy zasilają  szeregi klubu Sternik Szczecin.

Docierając na miejsce zostaliśmy przywitani przez ogrzewające nas promieniami słońce, dlatego dzień pierwszy wykorzystaliśmy na obowiązkowe treningi, dodatkowe spacery – nasze dzieci wiedzą, że kroki muszą się zgadzać J – wyjście nad pobliskie jezioro, wieczorne gry terenowe.

Prognoza pogody na kolejne dni nie była łaskawa. Wyszukiwanie okienek pogodowych stało się normą – wspólnie stwierdziliśmy, że nigdy nie sprawdziliśmy prognozy pogody tyle razy, ile podczas tegorocznego pobytu w Czarnocinie.

Biorąc pod uwagę, że nie ma takiej rzeczy, która przeszkodziłaby nam w realizacji programu danego wyjazdu, działaliśmy na 100%. Co może bardziej łączyć i zacieśniać więź niż napotykane przeciwności?

Chłopcy bardzo ucieszyli się z przyjazdu dwóch starszych kolegów: Dominika Dziąbka
i Bartosza Jerzaka, którzy prowadzili dla nich treningi. Pokazali, że nawet w niepogodę trzeba dawać
z siebie wszystko – taka jest rola sportowca.

Tradycyjnie podczas trwania obozu odbyła się kolejna edycja „Turbokozaka”. Podczas wspólnego ogniska ogłoszone zostały wyniki, rozdano nagrody wszystkim osobom biorący udział
w konkurencjach piłkarskich.

Dzieci wzięły także udział w prelekcji dotyczącej bezpiecznych wakacji, zachowań i sytuacji niosących zagrożenie, podstaw pierwszej pomocy.

Podczas zajęć świetlicowych podjęliśmy w tym roku temat współpracy na boisku, mocnych
i słabszych stron zawodników drużyny Sternik Szczecin. Wspólnie zastanawialiśmy się nad czym
i w jaki sposób możemy pracować. Wychowankowie podzielili się na grupy, odczytywali swoje pomysły. Zwracaliśmy dużą uwagę, aby zespoły szanowały wspólne wystąpienia, nagradzały oklaskami trafne spostrzeżenia.

Nasi sportowcy oprócz programowych treningów rozegrali kilka sparingów z drużyną przebywającą w tym samym czasie w ośrodku. Roczniki dzieci były porównywalne, dlatego mogliśmy sprawdzić umiejętności każdej grupy wiekowej.

Kilkakrotnie wybraliśmy się do Rezerwatu Przyrody NATURA 2000 – podziwialiśmy jego piękno i bezkres. W czasie pomiędzy treningami jeździliśmy na rowerach – niektórych uczestników obozu uczyliśmy, aby nabyli tej umiejętności.

Tegoroczny obóz sportowy nie należał do najłatwiejszych przez panujące warunki atmosferyczne. W pamięci na zawsze pozostanie podział nie tylko na nocne obchody, ale także te przy rozpalonym (w sierpniu! 😉 piecu i kilkugodzinne dosuszanie ubrań naszych młodych sportowców. Najbardziej pozytywnym aspektem był fakt braku narzekania, że pogoda nie sprzyja, że mogliby być teraz w domu – bardzo ich za to podziwialiśmy. Nasze dzieci mają niezliczone pokłady zawziętości, silnego charakteru i wytrzymałości – w tej sytuacji wymienione cechy górowały.

Kolejny wyjazd przeszedł do historii. Na pewno na długo pozostanie on w pamięci J Nie możemy się już doczekać, co przyniesie nam przyszły rok.

Dziękujemy Dyrekcji Centrum Opieki nad Dzieckiem za wspieranie działań klubu Sternik Szczecin.

Dziękujemy wychowawcom za całoroczną współpracę, mobilizowanie dzieci w związku
z treningami oraz za pomoc w różnego rodzaju sytuacjach związanych z funkcjonowaniem klubu Sternik Szczecin.

Dziękujemy sponsorom, bez których klub Sternik Szczecin nie mógłby podjąć tak szerokiej gamy działań i rozwijać sportowego ducha w wychowankach Centrum Opieki nad Dzieckiem.