21 lipca 22r wychowankowie POW Osówka oraz Domu na wzgórzu wybrali się na nocny spacer w Lesie Arkońskim zakończony ogniskiem z kiełbaskami. Ok. godz 21 rozpoczęliśmy nasza nocną przygodę, której pierwszym punktem było dotarcie „okrężnymi i pokrętnymi” ścieżkami leśnymi na Wieżę Quistorpa. Podczas drogi mogliśmy wsłuchać się we wszystkie dźwięki dobiegające z najdalszych zakątków,które pochodziły od leśnych mieszkańców i innych „stworów”. Podczas pobytu przy Wieży Quistorpa wysłuchaliśmy od trenera opowieści n/t historii zameczku oraz legend krążących na jego temat.
Następnym punktem wędrówki była Arkonka oraz Goplana. Widok jeziora nocą był dla nas niesamowitym przeżyciem, choćby ze względu na fakt, że większość z nas mogła zobaczyć akwen wodny w nocy po raz pierwszy w życiu.
Ostatnią atrakcją naszego wspólnego wypadu było ognisko z kiełbaskami na Polanie Miodowej. Poradziliśmy sobie z roznieceniem ognia doskonale, pod okiem wychowawców pilnowaliśmy, aby ognisko nie zgasło. Dziewczynki przygotowywały prowiant (kiełbaski, pieczywo), a chłopcy dzielnie dostarczali drewno. Po wspólnym biesiadowaniu przed godziną 1 nad ranem wróciliśmy do placówek.
Nocny spacer, opowieści o Wieży, dziwne odgłosy dobiegające nie wiadomo skąd i wreszcie super ognisko na polanie w środku lasu – wszystko to było dla nas fantastyczną przygodą, której na pewno długo nie zapomnimy…. 🙂 🙂
Wspólna ekspedycja dwóch placówek była dobrym pomysłem, ze względu na integrację wychowanków POW Osówka oraz Domu na wzgórzu, nawiązywanie przez dzieci nowych przyjaźni oraz okazją do doskonałej zabawy <3.