25.08.2021r. na terenie PO-W „Maciejkowa przystań” odbyło się nocne biwakowanie placówek z Wrzosowego Wzgórza – PO-W „Liliowa zatoka” oraz PO-W „Wrzosowa przystań”.

Podczas rozpoczęcia tej szczególnej nocy pogoda nie była dla nas przychylna. Jednak kiedy tylko przestał padać deszcz, wyruszyliśmy na wieczorną wyprawę. Do wykonania czekało na nas sporo zadań. Ich realizacja przynosiła wiele dodatkowych emocji ze względu na panującą ciemność. Dla dzieci była to nie lada atrakcja.

Po powrocie wysłuchaliśmy kilku ciekawych historii związanych z budynkiem, w której mieści się siedziba Centrum Opieki nad Dzieckiem. Biwakowicze z przejęciem zapamiętywali najdrobniejsze szczegóły opowieści 😉 Nie zabrakło także nocnego seansu filmowego z dreszczykiem dla starszych dzieci.

Pomimo, że nie była to już ciepła, letnia noc i pogoda pokrzyżowała szyki chociażby w kwestii rozpalenia ogniska czy nocowania pod chmurką, czas spędzony podczas tego biwaku dzieci zapamiętają na długo. Z pewnością musimy to powtórzyć 😊