Podopieczni z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie wystawili dwie drużyny – Sternik oraz Zew Morza. Do Szczecina zjechały drużyny z placówek z całego województwa Zachodniopomorskiego.
Zawody przeprowadzono przy wspaniałej, słonecznej pogodzie na pięknym obiekcie sportowym MOSRiR mieszczącym się przy ul. Nehringa 69 w Szczecinie.
Stolice Pomorza Zachodniego odwiedził Pan Andrzej ze Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” z Warszawy, który przywiózł puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn oraz zawodników. Podczas zawodów bacznie obserwował zawodników pod kątem powołań do Reprezentacji Polski i gry na Mistrzostwach Świata, które odbędą się 28 lipca 2018 w Warszawie.
Nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza pojechały do trzeciej drużyny Mistrzostw Województwa – Karlina, a najlepszym zawodnikiem został zawodnik Sternika Dawid.
W trakcie zawodów można było skosztować pysznej kiełbasy z grilla oraz zupy pomidorowej przygotowywanych przez kucharzy z Centrum. Oczywiście rozgrywki nie mogły by odbyć się bez słodkiej przekąski.
Finał turnieju rozegrał się pomiędzy obecną reprezentacja COD Sternik a Zewem Morza, w finałowej rozgrywce Sternik pokonał swoich kolegów 4:0.
Wielkie podziękowania dla wychowawczyń z Maciejkowej Przystani za pomoc w organizacji turnieju, to sama przyjemność z nimi pracować.
Dziękujemy Dyrekcji Centrum oraz Stowarzyszeniu „Nadzieja na Mundial” z Warszawy za wsparcie V Mistrzostw Województwa.