Do zawodów przystąpiło 30 uczestników, w tym jedna uczestniczka. Turniej podzielono na dwa etapy: eliminacje i nocny finał.
Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii junior do lat 12 wystartowało 12 zawodników (w tym jedyna dziewczynka Kornelia). Młodsi gracze rozgrywali zawody w dwóch grupach, każdy z każdym, gdzie dwie najlepsze drużyny awansowały do rozgrywki półfinałowej. Najlepszym zawodnikiem FIFA 17 w kategorii junior został Bartek (który awansował tym samym do ścisłej rozgrywki finałowej, drugie miejsce zajął Dominik, trzecie Kornelia, natomiast czwarte Bartek. W kategorii senior rozgrywki odbywały się w trzech grupach. Do ścisłego finału awansowali zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca, natomiast trzecie miejsca rozgrywały bezpośredni mecz o awans do finału.
W ścisłym finale rozgrywanym w nocy z 18 na 19 stycznia uczestniczyło dziewięciu najlepszych graczy. Każdy zawodnik rozgrywał turniej drużyną reprezentacji, którą wcześniej wylosował. Finały odbywały się w systemie rozgrywki ligowej. Ostatecznie rozegrano 36 spotkań, po 10 minut każde. Tabela po rozegraniu rozgrywki finałowej:

I
USA
Mateusz

II
Portugalia
Tomek

III
Polska
Bartek

IV
Meksyk
Norbert

V
Turcja
Denis

VI
Szwecja
Radek

VII
Urugwaj
Kuba

VIII
Niemcy
Mały Bartek

IX
Włochy
Rayan

Nagrodą główną za zwycięstwo w turnieju była Konsola PlayStation 4 dla placówki, do której przynależy zwycięzca rozgrywki FIFA 17.Rozgrywki trwały od 21:30 do 5:50.
Podczas rozgrywki wychowankowie mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci KFC i pizzy oraz zimnych napoi.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów: panów Jurka i Kuby.