Wszystkie 40 drużyn biorących udział w turnieju pokazało wielką pasję do piłki i ogromną przyjemność płynącą z gry. Atmosfera turnieju była niezwykła – nie da się zapomnieć wielkiej radości blisko 400 zawodników, którzy na Mistrzostwa czekali przez cały rok. Najmocniej oczywiście cieszyli się zwycięzcy:
„Jestem Mistrzem Polski! Starałem się na Mistrzostwach Polski jak najmocniej i bardzo się cieszę że wygraliśmy. Na początku bardzo dużo stresu, potem już poszło, ale to były bardzo mocne rozgrywki! – mówił Tomasz Nabożniak, bramkarz zwycięskiej drużyny”.
Nasz zespół zdobył tytuł Mistrza Polski 2018 pokonując w wielkim finale Wioskę Dziecięcą SOS Karlino. Brązowe medale powędrowały do piłkarzy DB Team Więcbork, którzy zwyciężyli w meczu z FC Miechów.
Druga drużyna Centrum – Zew Morza, pokazała się z bardzo dobrej strony i pierwszy raz w historii swoich występów pod wodzą kapitana Bartka zakończyła swoje zmagania w ćwierćfinałach przegrywając ze swoimi starszymi kolegami ze Sternika.
Jak co roku nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku piłkarze Mistrzostw Polski. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Dominikowi ze Sternika, w obronie goli najlepszym bramkarzem okazał się Marcin z FC Miechów, a królem strzelców obwołany został Szymon z DB Team Więcbork. Nagrodę odebrała także najlepsza zawodniczka turnieju Kinga z Tęczy Kutno. Specjalne upominki powędrowały do rąk najmłodszego zawodnika Mistrzostw, 7 letniego Krystiana z DTW Piaseczno, nagrodzony został także najradośniejszy zawodnik Ervin z FC Komarno. Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju wybrany został team Lwy Północy Gdańsk.
W konkursie sponsorskim Biedronki zwyciężyli: strzelec Nikolas z CDRiPR Grudziądz i bramkarz Nikodem z CDRiPR Grudziądz.
Najlepsi zawodnicy turnieju zmierzyli się również na murawie z piłkarskimi gwiazdami – w meczu pokazowym zagrali m. in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert Podoliński, Radosław Gilewicz i Aleksandar Vuković.
Jednym z najważniejszych momentów gali finałowej było ogłoszenie składu kadry reprezentacji Polski, która zagra podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, odbywających się w dn. 28-29 lipca b.r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powołanie do kadry otrzymało 15 najlepszych zawodników, którzy od razu po Mistrzostwach wyjechali na trwający tydzień obóz treningowy. Z nich zostanie wyłoniona dziesiątka reprezentantów Polski, która w lipcu wybiegnie na murawę Legii w biało-czerwonych barwach. Z drużyny Sternika zostało powołanych 5 piłkarzy.
„Dostanie się do kadry Polski było moim marzeniem, walczyłem o to przez trzy lata i wreszcie mi się udało. Pierwszy i ostatni raz, bo za rok już nie będę się łapał wiekowo. Będę walczyć z całych sił, żeby dostać się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata i pokażę, że nie jestem tu przypadkiem – mówi powołany do kadry Denis Wiśniewski ze Sternika Szczecin „