Wychowankowie POW „Maciejkowa przystań” zdecydowali się przypomnieć wszystkim piękny tekst piosenki i wcielić się w rolę przedwojennych chłopców, którzy z piosenką na ustach przemaszerowali korytarzami, docierając do każdej z Pań, by uczcić tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Centrum Opieki nad Dzieckiem. Panie otrzymały różę, symbol kobiecości, elegancji, wytworności, uznania i szlachetności, cóż więcej dodać, by oddać wartość kobiety. Na niejednej twarzy pojawił się delikatny rumień, co oznaczało jedno, niewypowiedziane dziękuję. Nie zabrakło również uścisków i wspólnych fotografii.
Dla młodszego pokolenia wychowankowie przygotowali nie mniej atrakcyjną formę uczczenia Dnia Kobiet. Dnia 10 marca 2017 r. przy wsparciu i zaangażowaniu wszystkich placówek Centrum Opieki nad Dzieckiem udało się zorganizować Galę Disco Polo i Piosenek Polskich Dancingów. Na scenie wystąpiły zespoły polskiej estrady: Łobuzy, Ich troje, Etna, After party, Dizel, Andre, Akcent, Szaza, Cyber Marian, Mig, Soleo&Faster. Niespodzianką Gali był występ p. Sławka, który wcielił się w jakże trudną rolę artysty p. Krzysztofa Krawczyka. W tle pląsały piękne pary taneczne, które tworzyły osoby z kadry wychowawczej i obsługi placówki. Niepowtarzalną aurą muzyki szybko zjednali sobie publiczność i wzbudzili zachwyt. W trakcie zabawy każda placówka zaprezentowała wybrany przez siebie utwór,a szanowne jury z pośród wykonawców wybrało jeden zespół, nadając mu tytuł zespołu roku 2017r. Podczas wyboru jury wzięło pod uwagę: nowatorskie opracowanie choreograficzne, estetykę kostiumów i rekwizytów, zaangażowanie w przygotowany występ, własną interpretację utworu oraz charakteryzację. W tym roku bezspornie zwycięzcą Gali został zespół z POW „Dom pod platanami” z utworem „A wszystko to, bo ciebie kocham”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności artystycznej.
Podczas gali dokonano również wyboru Kobiety Roku 2017 r. Panie, które wzięły udział w konkursie, by zdobyć tak zaszczytny tytuł miały za zadanie konkurować ze sobą w dość nietypowych zadaniach, a zarazem wynikających z szarej kobiecej rzeczywistości. By zdobyć wymarzony tytuł stanęły do walki prasując koszule dla wskazanego przez publiczność mężczyznę, przerzuciły tonę prania na zasłużone suszarki oraz przebrnęły ze łzami w oczach krojąc „niesforną” cebulę. Pot i łzy płynęły strumieniami. Tak trudne zadania okazały się do zrealizowania tylko przez jedną Kobietę – Karolinę Wójcik z POW „Dom na wzgórzu”, to właśnie ona była triumfatorem zdobywając tym samym tytuł Kobiety Roku 2017. Nastąpiło oficjalne przekazanie korony ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu z POW „ Dom pod platanami”.
Wszystkim uczestnikom, organizatorom, osobom zaangażowanym, ludziom dobrej woli, którzy wypożyczyli profesjonalny sprzęt audiowizualny dziękuję za zaangażowanie, trud i poświęcony czas, by umilić naszym podopiecznym piątkowe popołudnie.