Praca twórcza na terapii zajęciowej rozpoczęła się od tworzenia kreatywnych kartek różnymi technikami, później przeszliśmy do szycia na maszynie prostych kurek, wycinania i ozdabianie motywów ze sklejki aż wreszcie w ostatnim etapie do tworzenia stroików, wianuszków i palm wielkanocnych. Uczestnicy zajęć z zapałem wykonują rożne prace i ozdoby, które są wykorzystywane do dekoracji placówki, rozdawane w formie upominków bądź wystawiane na kiermaszach świątecznych.
Uczniowski Klub Sportowy „Sternik” działający przy Centrum Opieki nad Dzieckiem zorganizował kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego dnia 6 kwietnia 2017r, podczas którego podopieczni mogli pochwalić się swoimi pracami. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego jak zwykle powitali nas bardzo życzliwie i tłumnie odwiedzili stoisko. Prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Miłą niespodzianką dla naszych podopiecznych było spotkanie z panem Ryszardem Mićko członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, który obdarował dzieci wieeeeelllkim koszem słodkości i złożył życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.
W imieniu dzieci i swoim chciałam bardzo podziękować za zawsze miłe i życzliwe przyjęcie nas w Państwa Urzędzie. Dziękujemy za wsparcie i dobroć nam okazaną.