I Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Placówek Opiekuńczych i Wychowawczych  w Piłce Nożnej.

Po kilku latach przerwy spowodowanej panującą na świecie pandemią koronawirusa, udało się reaktywować rozgrywki dla dzieci z placówek opiekuńczych i wychowawczych z naszego województwa. To znakomita okazja do integracji, a także spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów z całego województwa, lecz na boisku ostatecznie stawiło się 9 drużyn m.in. ze Szczecina, Starych Bielic, Stargardu czy Trzebieży.

Po etapie fazy grupowej zespoły awansowały do 1/4 finału, następnie były półfinały i mecze  o trzecie miejsce oraz finał. Mecz finałowy, w którym spotkały się drużyny Sternika Szczecin  i MOW Trzebież przyniósł wiele emocji i rozstrzygnął się dopiero serią rzutów karnych.

Klasyfikacja:

  1. MOW Trzebież
  2. Sternik Szczecin
  3. OOW Szczecin
  4. Zew Morza

Klasyfikacja indywidualna:

Najlepsza Zawodniczka: Nikola Serocka

Najlepszy Strzelec: Raul Gomez

Najlepszy Zawodnik: Bartosz Przebinda

Najlepszy Bramkarz: Kacper Mielnicki

Fair play: Stargard

Na turnieju obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które organizuje Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata w Warszawie. Organizatorem turnieju byli UKS Sternik Szczecin  oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Dziekujemy za wsparcie finansowe Gminie Miasto Szczecin oraz  firmie RenPro. Podziękowanie dla  Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie,  Firmie ASPROD, Stowarzyszeniu  „Nadzieja na Mundial, oraz Stowarzyszeniu Kibiców Pogoni Szczecin za wsparcie rzeczowe turnieju.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!