Dnia 7 marca 2019 roku wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem wzięli udział w uroczystej Gali z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpiły najpopularniejsze gwiazdy polskiej estrady, w których postaci wcielili się nasi podopieczni z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych m.in.: K. Krawczyk, Z. Martyniuk, zespół Long & Junior, M. Rodowicz, Cliver, Kasztanki, Sławomir, Łobuzy.

Gościem specjalnym Gali był wychowawca p. Sławek, który swoim odważnym występem zachęcał innych do przełamania tremy. Wszystkie występy artystyczne poddane były ocenie jury, które na zakończenie wyłoniło zwycięzców Gali na najlepszy występ artystyczny. Jury dokonując wyboru i oceny wzięło pod uwagę: nowatorskie opracowanie choreograficzne, dobór i estetykę kostiumów i rekwizytów, ogólny wyraz estetyczny – artystyczny, zaangażowanie w przygotowany występ, charakteryzację wykonawcy zespołu oraz własną interpretację utworu. Wybór był bardzo trudny, każda placówka zaangażowała się w przygotowany występ, a w szczególności dzieci, które musiały pokonać własny lęk przed publicznością. Na podstawie punktacji jury wyróżniło cztery zespoły disco. Pierwsze miejsce zajęły dzieciaki z występem rockandrollowym z „Tęczowego Domku”, drugie miejsce zajęli wychowankowie „ Maciejkowej przystani”, trzecie ex aequo podopieczni placówek „Dom pod platanami” oraz „Leśnej chatki”, wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych konkursach artystycznych. Profesjonalną obsługę imprezy i nagłośnienie zapewnił nam nasz nowy przyjaciel DJ Sweet Maciej Różycki, który na co dzień zawodowo zajmuje się obsługą wesel, koncertów, eventów i innych imprez muzycznych. Za jego przewodnictwem dzieciaki wzięły udział w licznych zabawach tanecznych, które urozmaiciły program Gali. W imieniu wszystkich dzieciaków dziękujemy za bezinteresowne współorganizowanie zabawy.

Na zakończenie imprezy odbył się najważniejszy konkurs dla wszystkich kobiet – wybór Kobiety Roku 2019. Do konkurencji przystąpiły trzy dziewczynki: Nikola, Martynka i Amelka. Dziewczyny miały trzy zadania (krojenie cebuli na czas, ręczne ubicie piany z dwóch jajek, właściwy dobór i uprasowanie męskiej koszuli, przyszycie guzika do materiału). Zdecydowanie najlepszą zawodniczką była Nikola z placówki „Pod kasztanami”, zdeklasowała wszystkie konkurentki, zdobywając tytuł Kobiety Roku 2019 – gratulujemy. Organizatorzy Gali serdecznie dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowanie występów artystycznych.

Do zobaczenia za rok.