Do uczestnictwa w nim zostali zaproszeni wychowankowie PO-W „Tęczowy domek”. Motywem przewodnim przedsięwzięcia był, jak sama nazwa wskazuje – ŚWIAT BAJEK. Nie trzeba się zbyt długo głowić, aby stwierdzić, że było bajkowo, pięknie, kolorowo. Nie tylko ze względu na fantastyczne występy, cudowne stroje, czy wspaniałe dekoracje. Piękno, w głównej mierze tkwiło w inicjatywie, w jakiej ów festiwal został zorganizowany. Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej bardzo potrzebują kontaktu, nazwijmy to, z osobami „z zewnątrz”. Byli zafascynowani występami, a przede wszystkim kontaktem z młodszymi pokoleniami. Wspólne zdjęcia, miłe słowa, uśmiechy na pewno zostaną na długo przez nich zapamiętane.
Ale nie tylko starsi czerpali pozytywną energię. Przedstawicielki „Tęczowego domku” kolokwialnie mówiąc, na maksa wkręciły się w klimat festiwalu. Ich wystąpienie zostało bardzo pozytywnie odebrane, zebrały pochwały od przedstawicieli innych placówek. W zasadzie nie schodziły ze sceny, robiąc przerwę jedynie dla osób, które zostały poproszone o przygotowany występ. Rozbawiły gości, wspólnie tańczyły ze starszymi osobami, pokazywały im ruchy do danego układu. Byłam bardzo dumna z Kai, Krysi, Zuzi i Vanessy, że okazały się być tak tolerancyjne względem nie tylko osób starszych, ale także tych z upośledzeniami, zaburzeniami. Była to impreza, w której nie istniały, absolutnie, żadne podziały.
Organizacja I Integracyjnego Festiwalu Bajek była świetna. Wielkie pochwały dla osób, które przyczyniły się do powstania imprezy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie 🙂