Atrakcji wyjazdowych było tak wiele, że każdy znalazł coś dla siebie. Miłośnicy przepięknych widoków górskich podziwiali Wysoki Kamień, Szrenicę, Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarki, najodważniejsi zdecydowali się nawet na wejście na Śnieżne Kotły. Wycieczki piesze urozmaiciły opowieści przewodnika o najciekawszych legendach związanych z Duchami Gór. Miłośnicy sportu mieli okazję spróbować swoich sił podczas jazdy na łyżwach, jazdy na specjalnym torze saneczkowym oraz śnieżnym torze na oponach, nie zabrakło również zabaw zimowych, rzucania się śnieżkami czy zabawy w „chowanego”. By podgrzać zimową atmosferę najdzielniejsi skorzystali z Wieży Emocji i ćwiczyli umiejętności pływackie na basenie.
Dzieciom bardzo podobało się również zwiedzanie i spacery po Szklarskiej Porębie, oglądanie lodowych rzeźb na radiowym skwerze Trójki, podziwianie tworzenia przeróżnych figur w Hucie Szkła. Niektórzy próbowali typowych dla gór przysmaków takich jak oscypek, a bardziej wymagający mogli uraczyć się pizzą czy pysznymi deserami lodowymi w kawiarni „Fantazja”.
Wieczorami po pełnych emocji przeżyciach toczyły się długie rozmowy, gry grupowe, gry w ping-ponga czy bilard. O wspaniałych doświadczeniach świadczyły nieustannie uśmiechnięte twarze zarówno dzieci i wychowawców, a także nostalgiczny powrót do domu i kilkugodzinne relacjonowanie wrażeń po przyjeździe.