Atrakcji podczas dwóch tygodni było co nie miara. W pierwszym tygodniu oglądaliśmy bajkę w Zamku Książąt Pomorskich o dwunastoletnim chłopcu, który pragnął zgłębić tajemnice rodzinnej legendy pt. „Coco”. Po obejrzeniu bajki byliśmy na warsztatach savoir vivre w „Bistro na językach”, gdzie panie przygotowały dla nas pyszne serniko – Brownie z malinami, oraz kakao – dla niektórych wychowanków najlepsze jakie mieli okazje próbować. Zwiedzaliśmy Książnicę Pomorską – byliśmy w miejscach do których nie można wchodzić. Mieliśmy okazję zobaczyć najstarsze zbiory biblioteki, kartkę napisaną do przyjaciela przez Jana Brzechwę, słuchaliśmy wiersza „Lokomotywa” puszczonego na gramofonie, po całej wycieczce każdy z nas mógł wziąć wybraną przez siebie książkę do domu, aby zachęcić młodych czytelników do zapisania się do biblioteki
Odwiedzali nas różni goście, policjanci ze swoimi psami. Panowie pokazali nam jak się zachować w sytuacji kiedy jakiś pies nas napadnie, pokazali „sztuczki” jakie pies policyjny potrafi robić, opowiadali o swojej ciężkiej pracy. Odwiedzili nas muzycy: pan Kuba i pan Patryk, uczyli nas gry na gitarze. Przygotowaliśmy własnoręcznie babeczki, które później pięknie zapakowane zanieśliśmy do DPS-u, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Byliśmy na ognisku i zjedliśmy pyszne kiełbaski.
Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy balem karnawałowym, na który zaprosił nas Dom pod Platanami. Wzięliśmy udział we wspaniałej zabawie i konkursie na najpiękniejszą maskę, gdzie pierwsze miejsce zajął nasz wychowanek – Kacper. Pierwszy tydzień ferii minął nam bardzo szybko, wychowankowie zbierali siły na następny – w którym działo się również bardzo wiele ciekawych rzeczy.
Nowy tydzień rozpoczęliśmy warsztatami rzeźbiarskimi w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie wśród innych dzieci rzeźbiliśmy rybkę, którą później odwzorowywaliśmy w mydle. Wzięliśmy udział w konkursie „Mam Talent”, gdzie nasze wychowanki zaprezentowały talent wokalny oraz taneczny. Ferie spędzaliśmy również bardzo aktywnie odwiedzając „Jump Szczecin”. Wzięliśmy również udział w konkursie „Top chef”, gdzie nasze wychowanki: Julia, Wiktoria i Joanna zajęły III miejsce i zdobyły bon pieniężny do wykorzystania. Dwu tygodniowe ferie zakończyliśmy aktywnie uczestnicząc w zajęciach fitness. Uczyliśmy się układu tanecznego dancehall.
Ferie zimowe minęły nam niestety bardzo szybko. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy wiele ciekawych osób. Naładowaliśmy baterie na II semestr szkolny.