W pierwszym tygodniu ferii, w terminie 16-18.02.2023r., wyruszyliśmy do Kołobrzegu. Uczestnikami wyprawy były dzieci aktywnie uczestniczące w zajęciach
sportowo-rekreacyjnych uwzględnionych w programie „Wychowanie przez sport” –  przygotowanym do realizacji w Centrum Opieki nad Dzieckiem.

Podróż pociągiem przebiegła nadzwyczaj spokojnie i kulturalnie. Przybycie na miejsce, rozpakowanie bagaży, obiad… szkoda czasu do stracenia! Wybraliśmy się na długi spacer. Po drodze mijaliśmy stadion Kotwicy Kołobrzeg, kołobrzeską marinę. Udaliśmy się drogą wzdłuż falochronów, podziwialiśmy latarnię morską, spacerowaliśmy brzegiem morza. Tego dnia nie zapomnieliśmy, aby tradycji Tłustego Czwartku stało się zadość – wszystkie dzieci otrzymały po kolacji pyszne pączki. Chwila odpoczynku i byliśmy gotowi do zajęć sportowych – kalorie przecież trzeba spalić 😊 Wieczór spędziliśmy na sali gimnastycznej – młodzi sportowcy rozegrali mini-turniej w piłkę nożną.

Piątek był dniem atrakcji. Pomimo deszczowej pogody zrealizowaliśmy wszystkie punkty zawarte w planie wyjazdu. Po śniadaniu wyszliśmy do aquaparku „Morska Odyseja”
w Kołobrzegu. Następnie chłopcy wzięli udział w treningu piłki nożnej na boisku – okienko pogodowe dało ku temu możliwość. W tym czasie dziewczęta miały czas na małe SPA: maseczki odżywcze, masaże twarzy, a także na tworzenie układów tanecznych oraz inne zajęcia ruchowe przy muzyce. Kolacja była tego dnia niespodzianką – wspólnie wybraliśmy się na pizzę do restauracji „Anarchia – Street food”.

Po powrocie udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby w pełni aktywnie wykorzystać pobyt. To, że nasze dzieci są zawsze pełne energii – wiemy doskonale, ale fakt, że wszyscy zgodnie wybierali, jaką aktywność podejmują, że chcą rozegrać kolejne potyczki w „dwa ognie”, dopingowali siebie wzajemnie, bez kłótni, z pełnym zaangażowaniem – zawsze jest dodatkowo budujące.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy ☹ Nadszedł czas na ostatni spacer – spacer na dworzec kolejowy. Trzeba przyznać, że podróż pociągiem w drodze powrotnej również minęła bardzo spokojnie – to cieszy, byliśmy dumni z zachowania naszych dzieci. Zgodnie
z przewidywaniami ten 3-dniowy trip był bardzo udany. Wszyscy spisali się na medal – jak przystało na początkujących i troszkę bardziej doświadczonych sportowców. Z Nimi każdy wyjazd jest bezcenny i staje się niezapomnianą przygodą życia ♥