Do udziału zgłosili się wychowankowie Osówki, Maciejkowej Przystani oraz Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego. Całość rozpoczęła się w Ryszewku odprawą i pakowaniem plecaków. Później wszyscy uczestnicy pojechali do Stepnicy gdzie otrzymali pierwsze zadanie: zakupienie prowiantu dla całej grupy liczącej 20 osób za określona kwotę.
Było to prawdziwym wyzwaniem :-))! Następnie cała grupa ustaliła trasę marszu, która kończyła się w Czarnocinie oddalonym od Stepnicy ok 15km.
Wychowawcy wspólnie z grupą ustalili zasady które obowiązywały podczas rajdu, np.: nie można było iść drogą ponieważ cała trasa odbywała się po lasach oraz polach.
Po przybyciu na miejsce nadszedł czas na nocne zadania sprawnościowe i integracyjne. Następnego dnia podczas wyprawy na uczestników czekało kolejne wyzwanie: mieli do przejścia dystans ok 10km podczas którego musieli wykonywać różnego rodzaju zadania.
W ramach imprezy odbył się również mecz pokazowy drużyny ze Sternika reprezentującej COD oraz MOPS Ryszewko. Godnie zaprezentowaliśmy nasze umiejętności i wygraliśmy ;-)!
Na koniec całej wyprawy uczestnicy próbowali swoich umiejętności na kajakach. Była to wspaniała przygoda i lekcja życia.
Dziękujemy za zaproszenie do udziału w rajdzie całej kadrze MOS Ryszewko.