Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy z niewielkim opóźnieniem. 3 czerwca 2019 roku podwórko Centrum Opieki nad Dzieckiem wypełniło się radością, zabawą i rywalizacją. Nikt tego dnia się nie nudził. Dzieciaki chętnie korzystały z licznych atrakcji i zabaw. Wśród maluchów królowały dmuchany zamek, bańki mydlane, malowanie buzi, policyjne pieski i kolorowe warkoczyki Dziewczynki, nie mniej niż chłopcy byli zainteresowani motocyklami i przejażdżką. Starsze dzieciaki były zachwycone koncertem, warsztatami beatbox, pokazami Capoeiry i spotkaniem z Kaziorem.
Atrakcji było znacznie więcej i nie sposób o wszystkich napisać. Dzięki pomocy fajnych dorosłych, dzieciaki objadały się lodami, watą cukrową, popcornem i słodyczami. Całość dopełniał bufet i kawiarenka, gdzie królowały potrawy z grilla, smalec ze skwarkami i ciasta.
We wszystkich wiele emocji wzbudził konkurs w trakcie, którego dzieciaki na starych fotografiach musiały rozpoznać swoich wychowawców. Było zabawnie i refleksyjnie. Dla nas, wychowawców był to trochę powrót do przeszłości, a dla dzieciaków zdziwienie, że my także byliśmy kiedyś dziećmi.
Zwyciężcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę pieniężną i Skrzynię Wspomnień, w której jako pierwsi zamieszczą relacje z Dnia Dziecka w 2019 r.
W kolejnym roku skrzynia przekazana zostanie grupie, która zajmie pierwsze miejsce. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie jedyna i niepowtarzalna Kronika Dnia Dziecka.
Pogoda tego dnia była dla nas bardzo łaskawa i cudnie świeciło słonko. To był bardzo miły i udany dzień. Sprawili to dorośli, którzy też kiedyś byli dziećmi:):):) za co serdecznie dziękujemy.