Drugi miesiąc wakacji upłynął nam równie przyjemnie jak pierwszy. Bardzo dużo gotowaliśmy podczas warsztatów kulinarnych z panią Agniesią – robiliśmy sernik na zimno z okazji Dnia Sernika, poznawaliśmy kuchnię Ameryki Północnej podczas zajęć „Amerykański sen”, przygotowaliśmy również najbardziej polskie ruskie pierogi :). Robiliśmy mnóstwo przetworów, takich jak kompot śliwkowy, dżem czekośliwkowy, ogórki małosolne i kiszone, sałatka szwedzka. Piekliśmy również ciasto ze śliwkami.

Świętowaliśmy wspólnie Dzień Przyjaźni – była pogadanka i super warsztaty „Po co nam przyjaciel”. Wspólnie też wybraliśmy się do kręgielni w CH Galaxy – gramy już coraz lepiej!

Po raz drugi już w te wakacje odwiedziły nas przemiłe panie z SANEPIDU i zorganizowały bardzo potrzebne zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej – było ciekawie i wiele się nauczyliśmy.

Gdy nam pogoda tylko dopisywała również jak w poprzednim miesiącu chodziliśmy nad Jezioro Głębokie – nasze ukochane.

Podczas gorszej pogody byliśmy w kinie na premierze świetnego „Toy Story 4”. Wspinaliśmy się na interaktywnej ściance, dzięki temu pokonywaliśmy własne lęki – było super!

Odwiedziliśmy również stadninę koni policyjnych KWP Wydział Prewencji na Osowie, każdy z nas mógł wyczyścić, nakarmić i pogłaskać konia a panowie policjanci bardzo ciekawie opowiedzieli o pracy koni w policji.

To był bardzo ciekawy, wyczerpujący i atrakcyjny miesiąc!