Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej 😊 

27 kwietnia 2024r. w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Szczecin reprezentowany był przez dwie drużyny: składającą się ze starszych wychowanków – Sternik Szczecin oraz młodszych – Zew Morza Szczecin.

Jak co roku, wyjście z grupy, to dla każdej ze szczecińskich drużyn przysłowiowy spacerek. W tym roku było identycznie. Wszyscy z uśmiechem oczekiwaliśmy kolejnej rundy rozgrywek. Niespodziewanie dla nas wszystkich, związanych ze Sternikiem Szczecin okazało się, że o półfinał będzie walczyć drużyna młodszych chłopców, którzy na dobrą sprawę mają jeszcze czas, aby spokojnie, po nabraniu jeszcze większego doświadczenia w kolejnych latach zaistnieć na warszawskim Bemowie.

Myślę, że określenie emocjonalny roller-coaster jest najlepszym, które może opisać towarzyszące nam odczucia. Dodatkowo należy wspomnieć, że młodsi zawodnicy ze Szczecina w ćwierćfinale walczyli z drużyną, która pogrążyła ich starszych kolegów.

Chłopcy dali z siebie wszystko, wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, grali drużynowo, byli kolektywem, pamiętali w zasadzie o wszystkich założeniach taktycznych, zostawili kawał serducha na boisku. Starsi tym razem zza linii bocznej dopingowali młodszych kolegów, świetnie odnaleźli się w nowej roli, bo nie ukrywajmy, że to zawsze na nich ciążyła presja osiągnięcia sukcesu.

Wygrany ćwierćfinał po rzutach karnych – wielka radość, przegrany półfinał – oddajmy zawodnikom z Jeleniej Góry, że byli lepsi. Nadszedł mecz o 3. miejsce – dla naszych chłopców najważniejszy mecz w ich dotychczasowej przygodzie z piłką. Mecz ponownie został rozstrzygnięty po rzutach karnych, wygranych przez zawodników szczecińskiej drużyny, bardzo donośnie pukających już do drzwi pierwszej drużyny Sternika Szczecin. Radość, która towarzyszyła wszystkim była nie do opisania 😊 była to sytuacja bez precedensu, sytuacja, której nikt nie przewidział, ale taki właśnie jest sport – nieprzewidywalny.

Nie możemy przejść obojętnie obok wyczynów bramkarza szczecińskiego team’u, który rozegrał turniej życia – w każdych rzutach karnych obronił strzał przeciwnika, a podczas rozgrywanych meczów miał szereg obron, wręcz czasami parad bramkarskich. Jego zaangażowanie zostało docenione – otrzymał nagrodę indywidualną i został najlepszym bramkarzem XV Mistrzostw Polski.

Ponadto, jak co roku podczas kwietniowego turnieju wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy m.in. podczas Mistrzostw Świata organizowanych w sierpniu w Warszawie będą reprezentować nasz kraj. Do kadry zostało powołanych aż 5 zawodników Sternika Szczecin – wszyscy dostrzegli jaką mają wartość, a przegrany mecz był wypadkiem przy pracy.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu chłopców na Mistrzostwa Polski i umożliwili zdobycie brązowego medalu na tejże imprezie – Dyrekcji Centrum Opieki nad Dzieckiem,

Panu Norbertowi Kiderysowi z firmy RENPRO Sp. z o.o. za coroczne wsparcie i wiarę
w wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem, a także osobom o dobrych sercach, którzy wsparli zbiórkę – to właśnie m.in. dzięki tej inicjatywie na Mistrzostwa Polski pojechali, jak później się okazało, brązowi medaliści tegorocznych rozgrywek zorganizowanych przez „Nadzieję na Mundial”.