Udział w rozgrywkach wzięło 8 drużyn (łącznie 90 zawodników i zawodniczek). Mecze rozgrywane były w dwóch grupach A i B w systemie każdy z każdym. Po rozgrywkach grupowych zespoły zajmujące pierwsze miejsce w grupie grały o złoto. Z kolei o brąz grały drużyny z drugą lokatą.
Drużyna ze Szczecina STERNIK w grupie rozegrała 4 mecze. Trzy z nich zakończyły się wygraną, jeden – remisem. Takie wyniki w kwalifikacji końcowej dały drugie miejsce w grupie i prawo gry o brązowy medal. Zawodnicy z COD zmierzyli się z drużyną z Daleszyc nie dając im żadnych szans. Miażdżąca wygrana (13:2) zaowocowała zdobyciem brązowego medalu.
Dla zawodników Centrum Opieki nad Dzieckiem był to drugi turniej piłki ręcznej, poprzedzony tylko kilkoma treningami. Chłopcy ze Sternika pokazali się z dobrej strony i w wesołych nastrojach wrócili do Szczecina. Na trasie nie zabrakło bardzo wyczekiwanej wizyty w restauracji KFC :-).
Turniej obfitował w wiele pozytywnych emocji i to nie tylko tych sportowych! Zawodnicy i zawodniczki zachowywali zasady „fair play”, a na trybunach panowała świetna atmosfera dzięki wzajemnego dopingu.