W niedzielę 5 czerwca na stadionie Hutnika Warszawa w dzielnicy Bielany zameldowały się drużyny z całej Polski. Na uroczystym rozpoczęciu turnieju odśpiewano hymn narodowy Polski oraz Ukrainy.

Sternik od lat jest jedną z najlepszych drużyn w kraju, co potwierdził podczas niedzielnego turnieju, do którego przystępował jako aktualny wicemistrz Polski. Nasi zawodnicy bez problemów przebrnęli przez fazę grupową, a w ćwierćfinale w bratobójczym pojedynku pokonali Zew Morza (naszą młodszą drużynę). Los chciał, że w finale mieliśmy powtórkę z ubiegłego roku i na drodze Sternika stanęli obrońcy tytułu z Kołaczkowa. To właśnie oni prowadzili po pierwszej połowie wynikiem 1 : 0, ale w drugiej część do siatki trafiali już tylko szczecinianie. Ta sztuka udała im się dwukrotnie i tym samym zrewanżowali się za ostatnią porażkę odbierając tytuł swoim rywalom. Podczas mistrzowskiej dekoracji chłopcom osobiście pogratulował selekcjoner reprezentacji Polski, Pan Czesław Michniewicz. Po mistrzostwach do ,,Kadry Polski” zostało powołanych aż trzech zawodników z drużyny Mistrza Polski Sternika, którzy biorą udział w zgrupowaniu w podwarszawskich Ząbkach – gratulujemy! Indywidualne nagrody zawodnicy Sternika zdobyli w kategorii najlepszy bramkarz i zawodnik turnieju 😉

Jest to oficjalny piąty tytuł Mistrza Polski, który dedykuję wszystkim pracownikom Centrum Opieki nad Dzieckiem. To dzięki Waszej nieocenionej pomocy możemy spełniać te małe marzenia naszych podopiecznych. Dziękuję!