Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe – Zdroje

                Dnia 27 lipca odbyło się kolejne wyjście w ramach projektu profilaktycznego, w którym to wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych poruszających tematykę ,,Podziemnego Szczecina”, a także zimujących w nich, niezwykle pożytecznych zwierząt – nietoperzy. Po wprowadzeniu teoretycznym, a także po bliższym zapoznaniu się z owadami będącymi „podopiecznymi” goszczonego przez nas Centrum Edukacji Ekologicznej, przyszła pora na zwiedzanie ,,Podziemnej Trasy Turystycznej” znajdującej się nieopodal Jeziora Szmaragdowego wraz z przewodnikiem.

            Na uczestników wycieczki czekał także pakiet gier terenowych, dzięki którym mogli oni udoskonalać umiejętności pracy zespołowej, lepiej poznać swoje mocne strony, jak również w ciekawy i zajmujący sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci mogły jeszcze lepiej przyjrzeć się Puszczy Bukowej i dowiedzieć się m.in. ile brązowych ławek jest na Polanie Słonecznej, ile groszy zakopano pod Bukiem o nazwie pewnej piosenki, czy ile jest schodów w dół do Jeziora Szmaragdowego.

            Zwieńczeniem dnia na łonie natury było ognisko wraz z kiełbaskami w towarzystwie ulubionego pokarmu zimujących w podziemiach nietoperzy – komarów 🙂