X Mistrzostwa Polski „Nadzieja na Mundial” już na nami. 27 kwietnia 2019 roku, na boiskach OSIR Bemowo w Warszawie odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Do zawodów przystąpiło ponad 400 zawodników i zawodniczek z 40 placówek z całej Polski. Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie reprezentowane było przez zawodników UKS Sternik. Chłopcy ze Sternika bronili tytułu Mistrza Polski, grali pod dużą presją. Sternik rozgrywał zawody w najtrudniejszej z grup, z której wyszedł z drugiego miejsca. W 1/16 trafił na ubiegłorocznych Wicemistrzów Polski i tegorocznych Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego – drużynę z Karlina. Po zaciętej i pięknej walce drużyna prowadzona przez Pana Sławomira wygrała. Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe nie należały do łatwych, ale Sternik posiadając dobrych zawodników, zwłaszcza rezerwowych doszedł do finału.

W finale zmierzyliśmy się z drużyną Sparty Płock. Po zaciętej walce wygraliśmy finał rzutami karnymi 7:6 i zostaliśmy MISTRZEM POLSKI!!!

Druga drużyna ze Szczecina, młodsi koledzy poradzili sobie bardzo dobrze – na pierwszym miejscu wyszli z grupy i swoją walkę zakończyli w ćwierćfinale. Było to duże doświadczenie i niemałe osiągniecie dla zawodników, którzy w przyszłym roku będą tworzyć trzon Sternika.

Oprócz rywalizacji na boiskach mistrzostwom towarzyszyło wiele zabaw, konkursów, odbył się mecz pokazowy byłych reprezentantów Polski z dziećmi, był wielki piękny tort i uroczyste wręczenie nagród, medali i pucharów.

Było to kolejne podniosłe i wzruszające doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci! Jesteśmy z siebie dumni!