W czwartek – 7 września 2017 r. na terenie Centrum Opieki nad Dzieckiem odbył się festyn „Sami Swoi IV”– OD(SŁOŃ) KREATYWNOŚĆ, w którym uczestniczyli wychowankowie wszystkich placówek wraz z rodzicami, Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom, Warsztatownia, Motocykliści o Wielkich Sercach, Szczecińska Liga Superbohaterów, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Straży Pożarnej w Szczecinie, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Projekt ma na celu:

integrację rodzin, asystentów
promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego
promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego
promowanie wolontariatu
wspólne gry, zabawy na świeżym powietrzu

Wychowankowie wszystkich placówek zgodnie z hasłem ODSŁANIAMY KREATYWNOŚĆ zaprezentowali się zarówno w występach na scenie, jak i na stoiskach, na których przedstawili swoje KREATYWNE pomysły. Zaangażowanie wychowanków oraz wychowawców zaprocentowało wysoką jakością występów i różnorodnością w prezentowanych stoiskach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, trzy pierwsze miejsca (1.Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Tęczowy domek”, 2. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Czereśniowy domek”, 3. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Maciejkowa Przystań”) zostały nagrodzone rejsem statkiem po Odrze, pozostałe placówki otrzymały nagrody rzeczowe. Dobrym duchem imprezy była pani Aleksandra Turbaczewska, która tradycyjnie już wspierała nas w organizacji projektu.
Gościem specjalnym imprezy był raper SOBOTA, który rozdawał autografy, rozmawiał z wychowankami oraz bardzo chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Jak co roku swoją obecnością uświetnili imprezę pracownicy firmy Castellari, którzy przez cały czas rozdawali przepyszne lody oraz przekazali nagrody rzeczowe dla dzieci. Liga Superbohaterów była atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Dzieci mogły obejrzeć samochód straży pożarnej, oraz samochód i skuter Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy oraz ratownicy wyczerpująco i cierpliwie odpowiadali na pytania wychowanków. Warsztatownia przygotowała bardzo ciekawe zajęcia artystyczne, rozwijające kreatywność. Kolorowe graffiti wykonane przez uzdolnionych artystów Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom będzie nam przypominało o imprezie :).
Motocykliści o Wielkich Sercach zaprezentowali się na swoich odlotowych motorach. Spełniły się marzenia wielu dzieci o przejażdżce na motorze, gdyż motocykliści z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem wozili dzieci swoimi mechanicznymi maszynami.
Piękną kolorową oprawę dekoracyjną imprezy zawdzięczamy uprzejmości firmy PARTY DECO za co serdecznie dziękujemy.
Oczywiście przygotowaliśmy poczęstunek, były ciasta, sałatki, pieczone kiełbaski i zgodnie z życzeniem dzieci zupa pomidorowa. Cukiernia „Sowa” przygotowała przepyszny, przepięknie udekorowany ogromny tort.
Bardzo, ale to bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, dziękujemy osobom oraz instytucjom, które swoją obecnością wzbogaciły nasz program. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych, zaktywizują rodziny i uszczęśliwią dzieci.