Spotkania z ciekawymi ludźmi!

W nowym roku wystartowaliśmy z realizacją programu profilaktycznego pt. ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Programem tym objęte są placówki opiekuńczo – wychowawcze typu socjalizacyjnego „Dom na wzgórzu”, „Pod kasztanami”, „Przy fontannach”, „Osówka”, „Pod lipą” oraz typu specjalistycznego ,,Dom pod platanami”. Podczas spotkań, dzieci mają możliwość rozwijania swojej ciekawości, poznają nietypowe zawody, osoby, których pasja stała się pracą. Spotkania dzieci z ludźmi, którzy są interesujący i są specjalistami w swojej dziedzinie to zawsze inspirujące wydarzenie i ogromna radość.

Mali Sztukmistrzowie!

Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi rozpoczął się od warsztatów kuglarskich. Dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem uczestniczyły w zajęciach poświęconych umiejętnościom sztuki cyrkowej. Warsztaty prowadził wykwalifikowany instruktor kuglarstwa. W trakcie spotkania dzieci próbowały opanować żonglerkę, czyli umiejętności rytmicznego podrzucania i łapania przedmiotów, poznały technikę kręcenia talerzami i diabolo. Uczestnicy dowiedzieli się, że kuglarstwo to nie tylko wesoła zabawa, nie tylko sztuka cyrkowa, ale również świetne ćwiczenie koncentracji, koordynacji wzrokowo – ruchowej, refleksu, wytrwałości, a przede wszystkim cierpliwości.

Malowanie światłem!

11 lutego dzieci objęte Programem Profilaktycznym ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi” uczestniczyły w warsztatach z malowania światłem. Zajęcia poprowadził profesjonalny fotograf, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W tej technice fotograficznej imponujące efekty na zdjęciu uzyskuje się poprzez wykorzystywanie długiego czasu naświetlania w aparacie oraz użycia sztucznego światła. Trochę wyobraźni i znajomość ustawień aparatu mogą stworzyć niesamowite abstrakcyjne obrazy. To również znakomita zabawa oraz możliwość sfotografowania czegoś w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj.
Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowaniach do zrobienia idealnego zdjęcia, sami tworzyli niezwykłe obrazy wprowadzając w życie własne pomysły. Zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni uczestników oraz skłonienie do aktywnej współpracy w grupie.