Uczestnikami tegorocznego obozu sportowego byli chłopcy uczęszczający na treningi piłki nożnej oraz dziewczynki trenujące piłkę siatkową ze wszystkich placówek wchodzących w strukturę Centrum Opieki nad Dzieckiem. W tym roku dziewczęta były po raz pierwszy uczestniczkami obozu sportowego. Stało się to za sprawą otwarcia sekcji siatkarskiej dla wychowanek. Zawodniczki systematycznie uczęszczały na zajęcia w każdy wtorek. Treningi odbywały się na sali gimnastycznej w siedzibie COnD. Oprócz zaangażowania i obecności na zajęciach sportowych zarówno dziewczyny, jak i chłopcy odznaczali się także poprawną postawą poza boiskiem przez cały rok, osiągali mniejsze lub większe sukcesy, udowadniali, że zależy im na drużynie. Ważnym aspektem jest praca nad swoim zachowaniem, co często powtarzaliśmy podczas trwania obozu.

Dzieci przebywały w Czarnocinie w dn. 04-09.07.2022r. W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki i bluzy – podczas każdego treningu prezentowali się znakomicie. Ale nie tylko. Dodatkowe T-shirty przekazane dzieciom były przeznaczone do wspólnych wyjść, a także do spożywania posiłków. Zawsze wyglądaliśmy nienagannie, zawsze godnie reprezentowaliśmy drużynę Sternika.

Dni upływały bardzo intensywnie. Poranna zaprawa, posiłek, chwila odpoczynku
i rozpoczęcie treningu nr 1. Urozmaicone zajęcia sportowe sprawiały dzieciom wiele satysfakcji. Udział w konkurencjach sportowych „Turbo Kozak” to zawsze doza zdrowej, sportowej rywalizacji. Bieg wytrzymałościowy to sprawdzenie siebie, wspięcie się na wyżyny swoich możliwości, podobnie jest z treningiem obwodowym. Wszyscy wykonywali ćwiczenia na 100%, wszyscy dawali z siebie maksa – cudownie było obserwować nasze dzieci prezentujące taka postawę.

Spacery nad pobliski Zalew Szczeciński, pogoń za zachodem słońca, wycieczki rowerowe, zwiedzanie rezerwatu NATURA 2000, konkurencje terenowe, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zajęcia integrujące grupę, rozmowy o pozytywnych cechach sportowców, wspominanie drogi do zdobycia tytułu Mistrza Polski w czerwcu br. – wszystkie te aktywności przyczyniają się do tego, że czas spędzony w powyższy sposób na zawsze pozostanie w pamięci dzieci.

Po raz kolejny można utwierdzić się w przekonaniu, że warto stawiać na naszych sportowców, warto w nich inwestować – odwdzięczają się każdą wylaną kroplą potu, każdą przybitą „piątką”, każdym stwierdzeniem „było ciężko, ale dałe(a)m radę!”.

Dziękujemy partnerom za możliwość zorganizowania obozu 😊