Od dnia 1 października 2018 r. do końca maja 2019 r. wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w konkursie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki” 2018/2019. Ta akcja to niezwykła przemiana niepotrzebnych starych papierów na bardzo potrzebne leki dla bezdomnych zwierząt przebywających pod opieką TOZ Oddział w Szczecinie oraz tych, które trafiają do przychodni dla zwierząt każdego dnia.

W każdej edycji konkursu, jego uczestnicy zbierają po 50-150 ton makulatury. To masa papieru, która po zamianie na pieniądze pozwala nam na finansowanie kilkumiesięcznego zakupu leków, które TOZ wykorzystuje podczas nieodpłatnego leczenia zwierząt objętych ich działaniami interwencyjnymi. Mogą leczyć zwierzęta przebywające w skrajnym ubóstwie na działkach, mogą operować bezdomne psy i koty, za które nikt nie chce lub nie może zapłacić, poszukiwać im nowych domów, możemy po prostu pomagać…

Zajęliśmy zaszczytne jedenaste miejsce na trzydzieści placówek, zebraliśmy 1920 kg makulatury, ale przede wszystkim poczuliśmy, że robimy coś dobrego, jesteśmy potrzebni i pożyteczni!