W piękną słoneczną niedzielę razem z wychowankami POW Osówka postanowiłyśmy wybrać się na dłuuugi spacer do Puszczy Wkrzańskiej. Przy okazji tego wyjścia sprawdziłyśmy oczywiście, co ciekawego o tej porze roku możemy znaleźć w lesie? Otóż oprócz pięknych leśnych stworków, żabek, ptaków (…), na swojej drodze napotkałyśmy…grzybki. Rosły one obok ścieżki, którą przechadzają się codziennie ludzie podczas swoich rekreacyjnych spacerów. Weszłyśmy głębiej i głębiej w las, ku naszemu zdziwieniu grzybów było mnóstwo. Przy okazji ich zbierania wychowawczyni wytłumaczyła nam na przykładach- jakie grzyby możemy zbierać, a które są trujące i pod żadnym pozorem nie możemy ich zabierać do naszego kosza. Po ponad dwugodzinnym spacerze wróciłyśmy do placówki.
Kolejnym punktem dnia dzisiejszego było przygotowanie słodkiego poczęstunku. Upiekłyśmy muffiny, które pięknie ozdobiłyśmy. Były one niespodzianką dla dzieci powracających wieczorem z urlopowań.
Pod koniec dnia wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, żeby jesień wyglądała właśnie tak, jak dzisiaj i objawiała się poprzez piękną słoneczną pogodę :-)). Zatem podsumowując- dzień zaliczamy do udanych. :-)).