Zgrupowanie zawitało w sobotni poranek do Ośrodka Rekreacyjno – Sportowego „Gumiś”, gdzie po wypakowaniu strojów i rzeczy osobistych zaczęła się ciężka praca. Zaraz po obiedzie i kolacji odbyły się treningi kondycyjno – techniczne. Zawodnicy i pasjonaci piłki nożnej nawet w wolnych chwilach między treningami nie odpoczywali tylko wciąż kopali piłkę. Każdego dnia uczestnicy mieli pobudkę o 7.30. Następnym punktem dnia była zaprawa, posiłki i kolejne treningi między którymi nie było czasu na nudę. Ośrodek „Gumiś” ma bogate zaplecze sportowo –rekreacyjne: kilka boisk do piłki, orlik ze sztuczną nawierzchnią do kosza lub siatkówki, jak również duża liczbę rowerów oraz świetlicę i wydzielone miejsce na ognisko.
Treningi piłki nożnej uzupełniane były wycieczkami rowerowymi do wieży widokowej i dziko żyjących krów i koni jak również do Stepnicy. Uczestnicy zgrupowania wypoczywali także nad Zalewem Szczecińskim. Grupa młodsza uczestniczyła w zajęciach terapeutycznych, jak również grała w gry planszowe i logiczne.
Podczas obozu rozegrane zostały także dwa mecze sparingowe z drużynami Stal Szczecin oraz Wybrzeże Rewalskie. Zawodnicy mieli okazje wcielić w życie nabyte umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia.
Tradycyjnie, dla zawodników, którzy po raz pierwszy w nim uczestniczyli, odbył się CHRZEST. Musieli oni biec na bosaka przez las, pokonać dywan z szyszek, przebiec slalomem między pachołkami i ławką. Jedno z zadań polegało na skosztowaniu przepysznych dań specjalnie dla przygotowanych dla nowych uczestników bez wypuszczania piłki z rąk. Wszyscy zadania wykonali bardzo dobrze i tym samym zasilili grono klubowe Sternika. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, chleba jak również ziemniaków.
Cały wyjazd był ciężką pracą dla młodych sportowców i z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami.