28.12.2021r. na terenie PO-W „Maciejkowa przystań” odbyło się nocne biwakowanie placówek: PO-W „Liliowa zatoka” oraz PO-W „Tęczowy domek”, a także męska część PO-W „Maciejkowa przystań”.

Podczas wieczornego spotkania podzieliliśmy wychowanków na część starszą i młodszą. Wspólnie ze starszymi przygotowaliśmy poczęstunek. Młodzież tego wieczoru postawiła na filmy z dreszczykiem, młodsi wychowankowie obejrzeli 3 filmy animowane: „Klaus”, „Ekspres polarny” oraz „Królowa śniegu”.

Jak zawsze podczas biwakowej nocy wychowankowie przygotowali sobie miejsca noclegowe, rozkładając śpiwory i karimaty. Element survivalu został zaliczony na 5. Wszyscy świetnie sobie poradzili.Wszelkie działania odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi COVID-19.

Na pewno nie była to ostatnia wspólnie spędzona noc. Każda z nich przynosi nowe niezapomniane przeżycia dla naszych dzieci. Dodatkowo wychowankowie mogli porozmawiać ze swoimi rówieśnikami z innych placówek, wspominać wcześniejsze festyny, wspólne zorganizowane wyjścia i mieć nadzieję, że w nowym roku będzie jeszcze wiele okazji do podobnych spotkań.