Dwudziestu czterech wychowanków Centrum Opieki nad Dzieckiem, zawodników klubu ,,Sternik” po raz kolejny wyruszyło na obóz piłkarski do Czarnocina. Zawodnicy pod okiem trenerów szlifowali swoje umiejętności piłkarskie, ćwiczyli stałe fragmenty gry, poznawali zasady zdrowej rywalizacji. Każdy dzień rozpoczynał się poranna zaprawą, czynnościami porządkowymi oraz zdrowym śniadaniem. Następnie młodzi sportowcy wychodzili na murawę. Treningi odbywały się trzy razy dziennie, zawodnicy poznawali taktykę piłkarską, uczyli się zespołowego porozumienia, gry fair play, komunikacji w drużynie, pozycji na boisku, brali udział w treningowych rozgrywkach i sparingach piłki nożnej.

Nie samą piłką nożną przez ten czas żyli nasi zawodnicy. Chłopcy między treningami brali udział w zajęciach terapeutycznych podczas, których mieli przestrzeń do wyrażenie siebie poprzez działania plastyczne, ćwiczyli swoje kreatywne myślenie, szukali swoich kolejnych talentów i pasji. Aby zregenerować ciała i umysłu zorganizowaliśmy ,,Domowe SPA”, w którym każdy z zawodników mógł się zrelaksować przy wyciszającej muzyce i zadbać o swoje ciało i ducha 🙂 Korzystając z otaczających nas warunków przyrody dużo spacerowaliśmy po Rezerwacie Przyrody Czarnocin, i Parku Natury Zalewu Szczecińskiego, w którym żyją na wolności stada konika polskiego i szwedzkich krów,  organizowaliśmy zajęciach sportowo- rekreacyjne na plaży, odbyła się wieczorna dyskoteka na świeżym powietrzu, a także  przez wszystkich oczekiwany chrzest nowych zawodników ,,Sternika”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i kadrze, za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i ogromną dawkę pozytywnej energii.

 

Po zakończonym letnim obozie w Czarnocinie Centrum Opieki nad Dzieckiem, Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, oraz Uczniowski Klub Sportowy „STERNIK” zorganizowały

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH „NADZIEJA NA MUNDIAL”

W związku z obostrzeniami i reżimem sanitarnym nie odbyło się uroczyste otwarcie i zakończenie imprezy, co nie wpłynęło na poziom rywalizacji sportowej i dobrą zabawę wszystkich uczestników.

Na obiekt sportowy MOSRiR przy ul. Władysława Nehringa w Szczecinie przybyło większość zaproszonych drużyny, jednakże w związku z pandemią COViD-19 nie wszystkie placówki dotarły na Nasze Mistrzostwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli się do organizacji tych mistrzostw!