Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Uroczystosci
DO NAS TEŻ PRZYSZEDŁ MIKOŁAJ!!!
czwartek, 12 grudnia 2013

Dnia 6 grudnia w placówce „Maciejkowa przystań” odbyły się Mikołajki. W zabawie udział wzięły grupy interwencyjne, grupy wsparcia dziennego oraz dzieci z Tęczowego domku.

 

 

 

 

 
Święty Andrzeju daj nam znać co się z nami będzie dziać!!!!
piątek, 06 grudnia 2013

Dania 27.11.2013r. w Centru Opieki nad Dzieckiem odbyła się impreza andrzejkowa. W zabawie udział wzięli wychowankowie Maciejkowej przystani, Wsparcia dziennego , Tęczowego domku oraz Domu od platanami. Tego dnia nasz wychowanek Mateusz obchodził swoje urodziny, z tej okazji imprezę rozpoczęliśmy złożeniem życzeń oraz hucznym zaśpiewaniem „Sto lat”.

 

 

 

 
Dzień pracownika socjalnego
piątek, 06 grudnia 2013

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Obchody tego dnia przybierają co roku uroczysty charakter. Jest to okazja aby podziękować pracownikom za trud włożony w wykonywanie zadań służbowych, za ogromne zaangażowanie, ciężką pracę, skuteczne pokonywanie trudności w dążeniu do celu.

 

 

 

 
5 urodziny Tęczowego domku
wtorek, 05 listopada 2013

W piątek, 25 października świętowaliśmy piąte urodziny "Tęczowego domku". W urodzinowy klimat pomogły nam wczuć się wspaniałe dekoracje przygotowane przez co bardziej uzdolnione plastycznie wychowawczynie. Pięknie prezentował się także ogromny tort, którym rozkoszować mogliśmy się dzięki naszym dobroczyńcom z Unity Line.

 

 

 

 
Dzień Dziecka 2013 r.
środa, 05 czerwca 2013

W dniu 31.05.2013 w naszej placówce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zadbali nie tylko o piękną dekoracje, stoły wypełnione pysznościami, wspaniałe konkursy, ale przede wszystkim stworzyli niepowtarzalną, gorącą i radosną atmosferę. Jedną z największych niespodzianek były dmuchańce i ogromna zjeżdżalnia, na której mogliśmy zjeżdżać do woli niezależnie od wieku W tym wyjątkowym dniu odwiedziło nas również mnóstwo gości. Swoja obecnością zaszczycili nas nasi wieloletni przyjaciele z Niemiec Siegfried i Ingrid Logall. Pojawili się strażacy i ogromny wóz strażacki. Każdy z nas mógł przymierzyć strój strażaka i usiąść za jego kierownicą.

 

 

 
Aniołki z tęczowego w OPERZE
wtorek, 04 czerwca 2013

Niezwykły Dzień Dziecka (01.06), w jakim uczestniczyły tęczowe aniołki miał miejsce w Hali Opery przy ul. Energetyków 4 w Szczecinie. W tym wyjątkowym dniu od godziny 10 nasze dzieciaczki w foyer Opery, z uśmiechniętymi buziami i wielkim zaangażowaniem przemieniły się w artystów plastyków. Z dumą trzymały pędzle, stały przy sztalugach i malowały obrazy podczas warsztatów plastycznych - mini Kolor i Muzyka. Dźwięki, które wypełniały całe foyer, były relaksacyjne i pomagały dzieciom pobudzić ich wyobraźnię w kolorze. Zabawę w malarzy zakończono wystawą. Każde dziecko w nagrodę otrzymało pluszowego misia, którego musiało ozdobić według własnej fantazji różnokolorowymi gadżetami (wstążki, koraliki, piórka, sznurki, naklejki i in.) Uśmiech nie znikał z tęczowych buziaków, a Miśki zamieszkały w Tęczowym domku.

 

 
Wszystko zdarzyć się może
środa, 29 maja 2013

W piątek 17.05.2013 w ramach projektu „T jak Teatr” odbyły się pierwsze warsztaty teatralne, które prowadziła pani Tatiana Malinowska - Tyszkiewicz. W trakcie zajęć mogliśmy zgłębiać tajniki warsztatu pracy aktora. Pracowaliśmy nad technikami prawidłowego oddychania, artykulacji dźwięku, umiejętnościami wchodzenia w interakcje z drugą osobą.

 

 

 

 
DZIEŃ RODZINKI NA POLANIE SPORTOWEJ
środa, 22 maja 2013

W dniu 17 maja 2013 roku na Polanie Sportowej odbył się ,, Dzień Rodzinki”. Jest to coroczna impreza w której dzieci wraz z rodzicami aktywnie spędzają czas wolny. Na początek sześć drużyn wraz z rodzicami, wychowawcami wystartowało w rajdzie pieszym. Do pokonania był odcinek 6 km, na którym drużyny miały do rozwiązania zadania. Liczyła się precyzja wykonania zadań, ale również współpraca w grupie i czas w jakim drużyna dotarła na polanę.

 

 

 

 
Komunie święte
poniedziałek, 20 maja 2013

W dniu 12.05.2013 w naszej placówce miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie bowiem dwie z naszych koleżanek przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ten niezwykle ważny dla Wiktorii i Oliwki dzień poprzedzony był wieloma przygotowaniami. Obie dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego niezwykłego dnia. Systematycznie uczestniczyły w próbach w kościele, a także przygotowywały się do pierwszej w życiu spowiedzi, czemu towarzyszyło mnóstwo emocji.

 

 

 
Sędzia Anna Maria Wesołowska ponownie odwiedziła naszych wychowanków
czwartek, 25 kwietnia 2013

22 kwietnia po raz kolejny gościliśmy osobę szczególną, postać znaną naszym dzieciom głównie z programu telewizyjnego, ale przede wszystkim orędowniczkę ochrony praw małoletnich, inicjatorkę tworzenia miejsc przesłuchań bezpiecznych i przyjaznych dziecku.

 

 

 

 
Strona 4 z 8
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1686